З’явилися відмінні ліки від російської гангрени | MILITARY NAVIGATOR
1367030511_gtlhy

З'явилися відмінні ліки від російської гангрени

Недавні випробування південмашівських ракет показали, що наші військові і керівництво країни, досить швидко і правильно розібрався з пріоритетами розробки нових комплексів озброєнь. І справді, різко рвонути з бойовою авіацією ми не зможемо, хіба що домовимося про постачання знятих з консервації літаків, типу F-16, А 10 і ударних вертольотів, але американські експерти досить детально розглядають досвід застосування ВПС РФ в Сирії і приходять до висновку про досить низьку ефективність їх роботи.
Дійсно, домінуванню російської авіації в небі Сирії нічого не заважає і по ідеї, такою масою літаків можна було б вирішити безліч завдань і переломити ситуацію на користь Асада. Відомо, що працює весь спектр авіаційної техніки від ударних вертольотів, до літаків стратегічної авіації. Спостерігачі відзначають мізерний відсоток застосування високоточної зброї, що обумовлено дуже обмеженою її кількістю і досить відсталим комплексом наведення і цілевказання. Те, що робить пара ізраїльських або американських літаків за один виліт, росіяни не завжди досягають зусиллями всієї наявної техніки авіабази Хмеймім за цілий день. Так що в умовах щільної протидії ППО та авіації супротивника, така "художня самодіяльність" просто приречена. Інша справа – тактична ракетна зброя.
Зазначається, що саме тактичні ракети були створені як компенсація недосяжного панування в повітрі. Завдання, відведені цій зброї, американці виконують саме з допомогою авіації. У цьому сенсі, спостерігачі відзначають вже застарілу, але ще цілком бадьору ракету "Точка-У" (Scarab-B) і її модифікацію Scarab-C, має велику дальність і кращі показники СЕР – точність ураження цілі. Вважається, що саме цей варіант ракети став основою для вже добре відомих ракет "Іскандер".image

Оскільки "Точки" поступово замінюються "Іскандерами", вважається, що кількість пускових установок, у розпорядженні ЗС РФ 200-300 одиниць. Ці комплекси поставлялися на експорт і мають досить довгий послужний список. Сама РФ застосовувала ці ракети під час війни в Чечні і Грузії. Вважається, що широко відомий вибух на ринку Грозного, коли загинули півтори сотні людей – робота Точки-У, хоча Москва не визнала цього факту і офіційно оголосила про детонації боєприпасів, що зберігалися на ринку. Це був не єдиний випадок застосування ракет в Чечні, але безсумнівно – найзнаменитіший.

Крім того, росіяни відстріляли 23 Точки в ході війни з Грузією. Відомо, що удари цими ракетами завдавалися по Горі, Поті, Вазіані та декількох інших місцях. Спостерігачі відзначають, що єдиний випадок нанесення істотного збитку, відзначений під час атаки бази ВПС Вазіані. Інші удари нанесені не прицільно. Крім того, це зброя відкочувала в Ємен, де в ході зіткнень, не раз застосовувалася проти коаліційних сил, очолюваних Саудівською Аравією. Так, 4 вересня 2015 року, ракета вразила базу коаліції Маріб, де було вбито 73 військовослужбовців і виведено з ладу понад десятка одиниць бойової техніки, включаючи ОБТ "LeClerc". 14 грудня 2015 року, ще одна ракета вражає базу Баб-ель-Мандеб, де загинуло понад 100 осіб, включаючи бійців спецназу Саудівської Аравії. У січні поточного року, атаці піддалася база ВПС Аль Над, де загинуло понад 100 осіб і знищено деяку кількість безпілотних літальних апаратів.

Є дані про те, що РФ передала КНДР технологію виробництва даної зброї і вона там випускається під назвою "KN-2 Toksa". 4EEvmКрім того, Білорусь має 36 пускових установок, Болгарія – 18 і Казахстан близько 10. Україна має близько 90 пускових установок і достовірно відомо про вдале застосуванні в районі Амвросіївка – Старобешеве і південніше Луганська в 2014 році і знаменитий удар по підземному арсеналу на території донецького хімзаводу. Є хибна думка, що був застосований квазіядерний боєприпас, який викликав детонацію боєприпасів і повне руйнування підземного сховища. Хоча, опонентів цієї версії більше, ніж прихильників, але досі достеменно не відомо, яким саме зарядом можна було досягти подібних руйнувань.

У будь-якому випадку, наявність достатньої кількості подібної зброї, майже повністю перекриває потребу в наявності фронтової авіації, і це з урахуванням того, що система вже досить стара і не відповідає сучасним вимогам. Очевидно, що наступниця Точки-У, володіє більшою дальністю й точністю, а плюс до цього — маневреністю, перетворюється в справжній стримуючий фактор, бо здатна виводити з ладу ударні угруповання противника в момент їх висування і розгортання, залишаючись практично невразливою для засобів ППО. Надходження перших дивізіонів нових ракет у війська, суттєво змінить розстановку сил і вже однозначно – відіб'є бажання противника збирати ударний бронетанковий кулак, те – що найбільше полюбляють російські генерали. У будь-якому випадку, на підході відмінні ліки від російської гангрени.
АВТОР: Аnti-colorados
Джерело:http://obozrevatel.com/blogs/
Top
Рейтинг@Mail.ru Система Orphus