Якби не США, нацисти стерли б Росію з лиця землі, — американський експерт | MILITARY NAVIGATOR
imgd03

Якби не США, нацисти стерли б Росію з лиця землі, — американський експерт

Популярний в пострадянському середовищі експерт Alexander J Flint подає незручний  для радянсько-російської пропаганди фактаж про справжню історію  та вплив супердержав на неї:

У коментарях до одного з постів читач задав мені питання – чи відомо мені, коли союзники відкрили Другий фронт?

Підтекст питання був такий – поки ми кров проливали, воюючи з Гітлером, союзники відсиджувалися і прийшли вже на готовеньке, щоб встигнути до поділу Європи.

Цілком можливо, що в новому підручнику вітчизняної (російської) історії ця версія стане основною і за сумніви в її достовірності буде загрожувати кримінальний термін як за спотворення історії, приниження великої ролі нашого народу в боротьбі проти фашизму та ін.

Насправді ж саме союзники врятували Радянський Союз від розгрому. І другий фронт (насправді – перший) англійці з французами відкрили 3 вересня 1939 року, оголосивши війну Німеччині. В той час, як СРСР виступав союзником Німеччини, поставляючи їй нафту, бавовну, зерно, бензин та інші стратегічні товари, необхідні для ведення війни. І разом з Німеччиною воював проти Польщі (незважаючи на Польсько-радянський договір про ненапад, який діяв до 31 грудня 1945 року). І підписував угоди про розподіл Європи, кокетливо звані пактом Молотова-Ріббентропа – насправді це, звичайно, пакт Сталіна-Гітлера.

01
І незважаючи на швидкий розгром Франції, англійці не злякалися війни з Гітлером практично поодинці. «Ми підемо до кінця, ми будемо битися у Франції, ми будемо битися на морях і океанах, ми будемо битися зі зростаючою впевненістю і зростаючою силою в повітрі, ми будемо захищати наш острів, чого б це нам не коштувало, ми будемо битися на пляжах, ми будемо битися на місцях висадки, ми будемо битися в полях, на вулицях, ми будемо битися на пагорбах, ми ніколи не здамося». І в одній тільки Битві за Британію (9 липня – 30 жовтня 1940 року) англійці знищили понад 1700 німецьких літаків. А в Битві за Атлантику, на які відтягувалися колосальні ресурси рейху, союзники потопили більше 700 німецьких підводних човнів. Підводний флот був елітою Німеччини – для нього не шкодували нічого. А кожен підводний човен – це десятки не побудованих танків і літаків.
Радянський бронетранспортер-розвідник M3A1 Scout Car, що постачався по ленд-лізу, в бою на вулицях Відня, Австрія. Машина 1-го гвардійського механізованого корпусу 3-го Українського фронту.
І ще один фронт союзники відкрили 26 липня 1941 року заморозивши всі японські активи в Сполучених Штатах і встановивши ембарго на поставки нафти в Японію. Тим самим спровокувавши на війну Японію, що позбулася 95% всієї нафти. що постачалася в країну. Цим вони врятували Радянський Союз від нападу японців на наш Далекий Схід. Що дозволило перекинути сибірські дивізії під Москву в найважчий для країни час.

Союзники не пустили німців до близькосхідної нафти, життєво необхідної для армії рейху. Під час Курської битви союзники висадилися на Сіцілії й почали Італійську кампанію, не дозволивши Гітлеру перекинути резерви в Росію. І вже у 1943 році союзники змусили Італію вийти з війни.

Радісні жителі Софії вітають радянських солдатів, які вступають в болгарську столицю на танках «Валентайн» (Valentine), що поставлялися в СРСР по ленд-лізу.

Авіація союзників методично знищувала промисловість та інфраструктуру Німеччини, змушуючи її тримати величезний повітряний флот в Європі, а страх перед висадкою союзників сковував серйозні сухопутні сили.

З листопада 1941 року до американської допомоги по ленд-лізу був підключений і Радянський Союз. Гарріман (за часів президента Гаррі Трумена був міністром торгівлі США, а потім 48-м губернатором штату Нью-Йорк), інструктуючи делегацію від США, повторював: «Давати, давати і давати, не розраховуючи на повернення, ніяких думок про отримання чого-небудь натомість».

Радянська бригада з випробувань літака «Харрикейн». Винищувачі цієї моделі поставлялися в СРСР по ленд-лізу.

Ми отримали допомоги на 11 мільярдів тих ще доларів. 18 тисяч літаків і понад 11 тисяч танків. 44 тисячі джипів. Жуков про допомогу союзників: «Палучілі 350 тисяч автомашин, да какіх машин!.. У нас нє било взривчяткі, пороха. Нє било чем снаряжать вінтовочниє патрони. Амєріканци по-настоящєму виручілі нас с порохом, взривчаткой. А сколько оні нам гналі лістовой сталі. Развє ми моглі бистро наладіть проізводство танков, єслі би нє амєріканская помощь сталью». На американських вантажівках ми возили нашу артилерію. Основним шасі для легендарних «Катюш» стали американські «Студебекери».
Советские танкисты с танками М3А1 «Стюарт», в американских шлемофонах, с пистолетом-пулеметом Томпсон М1928А1 и пулеметом М1919А4. Американская техника поставлялась по ленд-лизу полностью укомплектованной — с экипировкой и даже стрелковым оружием для экипажа.
Союзники затикали своїми постачаннями практично всі дірки радянської промисловості. Маленький технічний відступ. Основа танкової башти являє собою величезний підшипник навколо якого знаходиться не менш величезне зубчасте колесо. Від діаметра цього підшипника безпосередньо залежить калібр гармати яку можна розмістити у башті. Так от, в усьому Радянському Союзі було всього ДВА ВЕРСТАТА які дозволяли виготовляти погон башти для гармати калібру вісімдесят п'ять міліметрів і вище. Танк Т-34 отримав велику башту з вісьмидесятипятиміліметровою гарматою тільки після отримання третього верстата. Ще ми від союзників отримали багато броньового прокату для виробництва танків.

Взагалі до січня сорок другого року від нашої промисловості залишилася рівно половина. Дуже сильно постраждало виробництво пороху та вибухових речовин. Від трьох заводів з випуску алюмінію залишився один – найменший на Уралі. Випуск алюмінію вимагає величезної кількості електрики. Тому заводи розміщалися на Дніпрі і Волхові біля електростанцій. А потім туди прийшли німці. Наша країна за час війни виробила 263 тисячі тонн алюмінію, а від союзників отримала 328 тисяч тонн. Тобто, як мінімум половина наших літаків були з американського і канадського алюмінію.

Радянський винищувач американської збіркии Р-39 «Аерокобра» (Airacobra), що постачався в СРСР за програмою ленд-лізу, в польоті. 48 із 59 збитих німецьких літаків Олександр Покришкін записав на свій бойовий рахунок, літаючи на «Аерокобрах».
Радянському Військово-морському флоту по ленд-лізу було поставлено понад 500 бойових кораблів і катерів. У їх числі 28 фрегатів, 89 тральщиків, 78 великих мисливців за підводними човнами, 60 сторожових катерів, 166 торпедних катерів, а також 43 десантні судна.
Колона американських військових вантажівок, що здійснюють перевезення по ленд-лізу в СРСР, стоїть на дорозі у східному Ірані.
Союзники поставили нам у півтора рази більше автомобілів, ніж виготовив весь Радянський Союз за роки війни. Ми не виробляли у воєнні роки свої локомотиви – американці поставили нам 1900 паровозів і 66 дизель-електровозів. Американці поставили нам в 10 разів більше вагонів, ніж ми зробили їх за воєнний час. Третина всієї вибухівки – це допомога союзників. Поставки подвоїли наше виробництво і кобальту і потроїли виробництво олова. Американська тушонка врятувала від голодної смерті сотні тисяч наших людей – ми отримали чотири з половиною МІЛЬЙОНИ тонн продовольства.

Рота американських танків М3с «Генерал», що поставлялися в СРСР по ленд-лізу, висувається до переднього краю оборони радянської 6-ї гвардійської армії. Липень 1943 р.

І все це ми отримали практично безкоштовно. За знищену в ході боїв військову техніку США відшкодування не вимагали. Закон про ленд-ліз передбачав оплату тільки цивільних поставок: залізничного транспорту, електростанцій, пароплавів, вантажівок та іншого обладнання, що знаходилося у країнах-одержувачах станом на 2 вересня 1945 року. Американці кілька разів зменшували вартість боргу – в підсумку до 2006 року Росія погасила свої борги за ленд-ліз, частково сплативши 722 млн $, або близько 7 %. При цьому сьогоднішній долар «легший» долара 1945 року приблизно в 11 разів.
  • Mykola Potytorsky

    What?

Система Orphus