Воюючій армії замість 108 млрд грн (4,15 мільярдів доларів) виділили 64 млрд (2,46 мільярдів доларів) на 2017 рік | MILITARY NAVIGATOR
1311212

Воюючій армії замість 108 млрд грн (4,15 мільярдів доларів) виділили 64 млрд (2,46 мільярдів доларів) на 2017 рік

У Міноборони хочуть збільшити фінансування відомства 2017 року

Залишаються невирішеними питання створення запасів паливно-мастильних матеріалів, речового майна, продовольства, ракет та боєприпасів.Âîåííîñëóæàùèå ïîëêà ñïåöèàëüíîãî íàçíà÷åíèÿ îòðàáîòàëè ïðûæêè ñ ïàðàøþòîì ñ âåðòîëåòà Ìè-8ÌÒ âî âðåìÿ ïðàêòè÷åñêîãî çàíÿòèÿ ïî âîçäóøíî-äåñàíòíîé ïîäãîòîâêå, â Õìåëüíèöêîì, 19 ìàÿ 2016 ã. Ôîòî Àãååâ Àíäðåé / ÓÍÈÀÍ

Міністерстві оборони України хочуть, щоб фінансування відомства в 2017 році було збільшено до 108 мільярдів гривень (4,15 мільярдів доларів).

Про це на брифінгу в Києві повідомив прес-секретар Міністерства оборони України Дмитро Гуцуляк.

"Проектом закону України про державний бюджет на 2017 рік, схваленим Кабінетом міністрів України, Міністерству оборони передбачено 64 мільярда гривень (2,46 мільярдів доларів) , або майже 2,5% ВВП. Зазначені витрати майже на 12 мільярдів гривень, або на 23% більше порівняно з 2016 роком", – сказав Гуцуляк.

За його словами, в держбюджеті на 2017 рік передбачається надання Міноборони держгарантій на суму 4 мільярди гривень.

"Приблизно 11,5 мільярда гривень з нового оборонного бюджету планується розподілити на розвиток озброєння і військової техніки, і орієнтовно 3 мільярди на підготовку Збройних сил України", – додав він.

Також зазначений обсяг витрат забезпечить харчування особового складу, медичне та санаторне забезпечення, оплату комунальних послуг і енергоносіїв з урахуванням підвищення тарифів, виплату грошового забезпечення, заробітної плати та одноразової грошової допомоги, а також будівництво і придбання житла для військовослужбовців на суму понад 750 мільйонів гривень.

Разом з тим представник оборонного відомства розповів, що залишаються невирішеними питання відновлення та створення запасів паливно-мастильних матеріалів, речового майна, продовольства, ракет, боєприпасів, відновлення потенціалу військово-морських сил, відновлення та нарощування аеродромної мережі ЗСУ та полігонну базу для підготовки військ, ремонту озброєння і військової техніки, зміни системи підготовки і навчання військ за стандартами НАТО, облаштування та відновлення інфраструктури, сформованих військових частин.

"Вирішення цих та інших проблемних питань було закладено в бюджетний запит Міністерства оборони України на 2017 рік, який склав 108 мільярдів гривень" (4,15 мільярдів доларів ), – заявив Гуцуляк.

Війна на Сході України  змусила нас переосмислити ставлення до багатьох речей. Одна з них – Збройні сили України. Коли в 2012-му році фінансування української армії сягнуло історичного мінімуму (13,5 млрд грн, або 1% від ВВП) – в країні знайшлося дуже мало людей не з числа військовослужбовців, яких обурила ця ситуація. Хоча військові вже тоді попереджали, але їх ніхто не чув.

"Не вдалося знайти компромісу між оборонними потребами і ресурсами держави. Можна малювати повітряні замки, визначати пріоритети, але якщо не буде достатнього фінансування та відповідного ставлення держави до майбутнього Збройних сил, 2015-го чи 2017-го року нам не буде чим прикривати ані небо, ані морський простір" – заявив у 2011-му році заступник директора Департаменту озброєння та військової техніки Міноборони Сергій Бруль.

Чому ЗСУ не варто розраховувати на кращий бюджетв 2017-у - фото 1

З висоти сьогоднішнього дня ця інформація виглядає пророчою і цілком логічною, а тоді вона пролітала крізь вуха більшості населення України, не викликаючи особливого резонансу. В 2011-му році для переважної більшості українців війна здавалась чимось далеким і нереальним, а армія – чимось непотрібним і обтяжуючим.

Але часи змінились і сьогодні саме від стану збройних сил чи не найбільше залежить сам факт існування України, як незалежної держави. Але чи усвідомлюють це керівники цієї держави? А давайте проаналізуємо.

На поточний, 2016-й рік, бюджет Міністерства оборони України офіційно становить 55,6 млрд гривень (при тому, що військові просили 86,9 млрд). Але при цьому реальних грошей було отримано лише 51,1 млрд. За інформацією позаштатного радника президента Юрія Бірюкова, решта 4,5 млрд гривень – це спеціальний фонд. З них 900 млн Міноборони має заробити самостійно, а ще 3,6 млрд обіцяли від продажу конфіскату з митниці часів Януковича. В грудні армія недоотримає 1,9 мільярда, які планується компенсувати за рахунок економії. "Зріжуть" 600 мільйонів на закупівлю палива, 500 мільйонів на закупівлю озброєння, 300 мільйонів на ремонті озброєння, 336 мільйонів на закупівлю тилового майна, і ще "по дрібниці" зі зв'язку, квартир тощо. Таким чином "нашкребуть" 1,9 мільярда, щоб заплатити в грудні військовим зарплату. Тобто, маємо офіційні 55,6 мільярда, які спочатку перетворилися в 52 мільярди, а у підсумку стали реальними 50-ма мільярдами (1,9 мільярдів доларів).

 

Чому ЗСУ не варто розраховувати на кращий бюджетв 2017-у - фото 2

Частину коштів традиційно "з'їсть" інфляція, а на те, що залишиться, сильно не розженешся навіть при переозброєнні та комплектації армії (в цьому році вже зекономили на зимовій формі, замість нової видавши перешиту стару), не кажучи вже про якісь системні реформи, що давно назріли – як то реформа харчування в ЗСУ.

Невже знову не вдається знайти компроміс між оборонними потребами і ресурсами держави? Звісно, фінансування української армії останніми роками значно збільшилось, але й потреби цієї самої армії суттєво зросли. Сьогодні це армія не просто воюючої держави – це армія держави, яка щоденно веде війну на власній території проти окупаційних військ.

"Народ, який не хоче годувати свою армію, буде годувати чужу" – сказав колись Наполеон Бонапарт, і світова історія не раз підтвердила його правоту. Варто й нам задуматись над цими словами.ні забезпечення армії і поліції

Нагадаємо:  що у вересні Сполучені Штати та Ізраїль досягли остаточної домовленості стосовно нового 10-річного договору про військову допомогу у розмірі щонайменше 38 мільярдів доларів.

Угода, відома як Меморандум про взаєморозуміння, передбачає принаймні $3,8 млрд допомоги на рік, у порівнянні з $3,1 млрд на рік до цього часу. 

Джерело: http://economics.unian.ua/finance/http://www.depo.ua/ukr/war/

Top
Рейтинг@Mail.ru Система Orphus