ВИНИЩУВАЧІ МіГ-29 ОДНІЄЇ З БРИГАД ЗАБЕЗПЕЧАТЬ НОВІТНІМИ НАВІГАЦІЙНИМИ СИСТЕМАМИ | MILITARY NAVIGATOR
ump-mig29_650x300

ВИНИЩУВАЧІ МіГ-29 ОДНІЄЇ З БРИГАД ЗАБЕЗПЕЧАТЬ НОВІТНІМИ НАВІГАЦІЙНИМИ СИСТЕМАМИ

Оскільки більшість літаків та вертольотів експлуатуються нашими військовими ще з часів СРСР, далеко не кожна одиниця техніки забезпечена стаціонарними засобами навігації. Аби не літати всліпу, адже користі від паперових карт не так багато, потрібні мобільні навігаційні системи. Такі пристрої зручні, мають підвищену стійкість до радіоелектронних перешкод. До того ж у навігаторі можна не лише прокладати маршрут для літака, але й заносити в нього інформацію про зони дії ворожих «Буків», і він завжди буде попереджати, якщо пілот потрапить до цієї зони.

Днями волонтери запустили амбітний проект. Окрім сучасних навігаційних систем для винищувачів МіГ-29 од- нієї з бригад, обіцяють придбати ще й наколінні планшети-чохли.

— Усі ці речі є специфічними, доволі дорогими, і, на жаль, купувати їх доводиться за кордоном, — говорить волонтер Юрій Мисягін. — Утім хочеться, щоб льотчики не ламали голову, де дістати такі потрібні й недоступні їм за фінансами системи.

Льотчики бригади тактичної авіації зізнаються, що модернізованих літаків із стаціонарними системами навігації не так багато. До того ж у мобільного навігатора є чимало переваг.

— Навігатори дійсно дуже потрібні як під час тренувальних польотів, так і у реальних бойових вильотах, — розповідає Олександр, льотчик бригади. — Також обіцяють передати нам пішохідні навігатори, ми їх жартома називаємо «тамагочами». Такий пристрій після катапультування з літака видає координати, де саме ти знаходишся. Та і спеціальні стегнові планшети-чохли вважаю дуже корисними для військових льотчиків. Під час польоту пілот однією рукою спрямовує штурвалом техніку, другою користується чохлом. Деякі наші льотчики самостійно придбали собі цю річ. Сучасний варіант набагато зручніший, ніж радянського зразка, дозволяє взяти в політ більше інформації.

Анастасія ОЛЕХНОВИЧ
http://na.mil.gov.ua

  • Одер

    Знову волонтери. Немає слів.

Система Orphus