Від любові до ненависті і назад — Турція і Росія відновлюють військово-технічне співробітництво | MILITARY NAVIGATOR
2014-12-01T131344Z_175478961_GM1EAC11MVL01_RTRMADP_3_TURKEY-RUSSIA-pic700-700x467-88375

Від любові до ненависті і назад - Турція і Росія відновлюють військово-технічне співробітництво

Росія і Туреччина (член НАТО) відновлюють військово-технічне співробітництво і до кінця року планують провести засідання міжурядової комісії з ВТС.

Про це повідомив глава Федеральної служби з військово-технічного співробітництва Олександр Фомін, передає "Інтерфакс".3609539_original

"До кінця року, думаю, засідання комісії проведемо, зараз погоджуємо терміни і місце", - сказав Фомін.

Співробітництво, яке хоче розвивати турецька сторона стосуватиметься не тільки сирійського питання.

Туреччина має намір розвивати власну оборонну промисловість. Однак країни блоку НАТО, членом якого є Туреччина, неохоче діляться військовими технологіями і не пропонують спільних інвестиційних проектів у військово-технічній сфері, тобто фактично ухиляються від такої співпраці з Анкарою, пояснив керівник турецької дипломатії Мевлют Чавушоглу.

Турецька Республіка, в свою чергу, планує розвивати власну, незалежну від НАТО військово-технічну інфраструктуру і готова для цього співпрацювати з державами, що не входять до Північноатлантичного альянсу, зокрема з Росією, зазначив міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу.

Нагадаємо, криза у відносинах Москви й Анкари настала після того, як у листопаді 2015 року турецькі ВПС збили російський Су-24 за перетин сирійсько-турецького кордону. 6XD8zqcK-580У липні 2016 року президент Турції Реджеп Ердоган вибачився за збитий російський літак, після чого відносини між країнами почали налагоджуватися. При цьому керівництво Туреччини заявляє, що його позиція по Криму і співпраці з Україною залишається незмінною.
Довідка:
Туреччина приєдналася до НАТО в 1952 році, незважаючи на те, що вона розташована на Євразійському континенті, але зберігає стратегічне положення «Південних воріт» в Європу. Можливо, вона не може завоювати довіру ключових країн НАТО у сфері військового співробітництва та інших основних областях через те, що вона є ісламською країною. З цього приводу Чавушоглу сказав 18 серпня: «Якщо хтось не хоче співпрацювати з Анкарою з даного напрямку, то нехай не заважає її взаємодії з іншими країнами. Це головне. Ми керуємося основним принципом, який полягає в нашому прагненні зміцнити власну оборонну промисловість».

Саме розбіжності з НАТО у підходах до курдського питання, до боротьби з ІД в Сирії і невдалий переворот підштовхнули Анкару розвернутися до Росії.  Моментально Росія скористалася нагодою, а Ердоган усвідомив «хто друзі, а хто вороги»: він «повернувся» до Росії і навіть пригрозив вийти з НАТО.

  • Anton

    У этих извращенцев сбить самолёт это всё равно что на свидание пригласить...
    Пикаперы хреновы! И статус в соцсетях "Отношения: Всё сложно")))

Top
Рейтинг@Mail.ru Система Orphus