Випробувано унікальний газодетонаційний танковий міномет | MILITARY NAVIGATOR
f841fbd23ea813827a2bd523cfed7903__1440x

Випробувано унікальний газодетонаційний танковий міномет

У свіжому випуску програми “Техніка війни” вперше привселюдно був продемонстрований в роботі новий газодетонаційний танковий міномет розроблений українськими фахівцями з Харкова.тм

Революційність цієї технології полягає в тому, що під час вибуху газів зброя не залишає після себе отруйні для екіпажу продукти згоряння і гільзи. Крім цього, снаряд вражає свою ціль з тією ж ефективністю, що і порохові аналоги.image

Нова розробка з'явилася після вивчення досвіду бойових дій на Сході України, коли мало місце широкомасштабне застосування бронетанкової техніки.

Специфіка виконання бойових завдань часто була пов'язана з веденням бойових дій в міських умовах або на ближніх дистанціях. Це, в свою чергу, викликає необхідність встановлення на бронетехніку сучасних засобів вогневого ураження ближнього бою.

В даний час не створено пристроїв для метання боєприпасів, які могли б повноцінно замінити артилерію, в яких застосовуються порохові метальні заряди. Разом з тим, існуючі недоліки порохових зарядів у вигляді обмеженого терміну зберігання та сильної залежності від температурних умов зумовлюють необхідність пошуку альтернативних джерел метання.

Також, недоліками артилерійських систем, в яких використовуються боєприпаси на основі порохових зарядів, є наявність помітного спалаху на зрізі ствола при пострілі і виділення у внутрішній простір бронемашин і танків значної кількості токсичних порохових газів при перезарядці боєприпасів після пострілу.

Наявність водню і чадного газу в продуктах згоряння призводить до їх догорання в зовнішньому середовищі після пострілу з виникненням явища спалаху. Особливо небезпечним є отруєння чадним газом. Отруєнню сприяє те, що цей газ є безбарвним, не має запаху і смаку. Вдихання повітря з незначним вмістом чадного газу протягом певного часу може призвести до пошкодження головного мозку.

На відміну від порохових зарядів, в результаті згоряння стехіомеричних або збіднених газових горючих сумішей формування сильно небезпечних продуктів практично не відбувається.

Рис. 1. Общий вид газодетонацийнои установки - а; размеры секций газодетонацийнои установки - б; 1 -детонацийна секция; 2 - секция ускорения; 3 - пьезодатчики давления; 4 - пьезодатчики; 5 - тело, которое мечется; 6 - мишень; 7 - система инициирования детонации; 8 - мембрана
Рис. 1. Общий вид газодетонацийнои установки – а; размеры секций газодетонацийнои установки – б; 1 -детонацийна секция; 2 – секция ускорения; 3 – пьезодатчики давления; 4 – пьезодатчики; 5 – тело, которое мечется; 6 – мишень; 7 – система инициирования детонации; 8 – мембрана

Особливість детонаційного згоряння полягає в тому, що швидкість детонації залежить тільки від початкового термодинамічного стану і складу реагуючої горючої газової суміші.

При газодетонаційному пострілі повний цикл включає наступні операції:

 • Розміщення снаряда в стволі;
 • Імпульсний заповнення метальної камери горючої газової суміші;
 • Пряме ініціювання детонації;
 • Прискорення снаряду.

Горючі газові системи метання на детонаційному згорянні мають переваги перед системами на дефлаграційному згорянні, при якому досягається підвищення стабільності пострілу. l7qbkgeqjyy Подібні системи можуть використовуватися для оснащення основних бойових танків і вражати живу силу на полі бою, як на лінії вогню, так і в закритих позиціях. В якості елементів ураження можливе використання цілого ряду боєприпасів різного призначення, в тому числі і об'ємно-детонувальні та осколково-фугасні снаряди.

Творці впевнені, танковий міномет з газодетонаційним снарядом і автоматичною подачею мін, здатний змінити тактику танкового бою.

За матеріалами : 

 • Телепередача “Техніка війни” 
 • Публикації “ПАРАМЕТРИ ПОСТРІЛУ ГАЗОДЕТОНАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ МЕТАННЯ” К.В. Коритченко, О.В. Сакун, Ю.В. Хилько, И.В. Цебрюк, И.А. Белоусов

Джерело:military-informant.com

 • Sergiy Chepurniy

  Років 25 тому працювали над аналогічною темою але... тоді, мабуть це було, не вчасно.

  Що ж, молодці !

Top
Рейтинг@Mail.ru Система Orphus