В Україні модернізують зенітні самохідні установки ЗСУ-23-4 «Шилка» до рівня польського ЗГРК «Biała» | MILITARY NAVIGATOR
ump-zsu23-4mp-biala_580x250

В Україні модернізують зенітні самохідні установки ЗСУ-23-4 «Шилка» до рівня польського ЗГРК «Biała»

ЗС України розглядають, як один з пріоритетних напрямків розвитку протиповітряної оборони Сухопутних військ у 2017-2019 роках, модернізацію наявних зенітних ракетних (артилерійських) комплексів з метою підвищення їх бойових можливостей.

Зокрема, за інформацією начальника Озброєння ЗСУ генерал-майора Миколи Шевцова, планується модернізувати зенітні самохідні установки ЗСУ-23-4 «Шилка» з доведенням їх можливостей до рівня ZSU-23-4MP Biała (польський варіант модернізації «Шилки»).

Модернізація ЗСУ до рівня ZSU-23-4MP Biała включає:

встановлення пасивної цифрової електронно-оптичної системи наведення «день-ніч» з автоматичним відстеженням цілей;
встановлення цифрової системи зв'язку, що дозволяє взаємодіяти з інтегрованою системою ППО;
встановлення двох подвійних пускових установок зенітних ракет Grom (польський варіант ПЗРК «Стріла-2»);
адаптацію під використання підкаліберних боєприпасів;
встановлення пасивних приладів нічного бачення для командира та механіка-водія;
демонтаж застарілої РЛС;
демонтаж переднього паливного баку;
встановлення додаткової генераторної установки Fischer Panda;
зниження рівня теплового та електромагнітного випромінювання;
скорочення екіпажу з чотирьох до 3 осіб.

Оснащення 23-мм автоматичної гармати АЗП-23 сучасними боєприпасами збільшує дальність ефективного вогню по повітряних цілях - близько 3,5 км, що на 0,5 - 1 км більше, ніж у стандартної ЗСУ-23-4. Максимальна дальність ракет Grom становить близько 5,5 км. Відсутність радіолокаційного випромінювання та активних ІЧ-приладів значно збільшує живучість установки.ZSU23-4MP_Biala_MSPO09

kronika_2011_01_216Також в планах на модернізацію бойові машини 9А33БМ3 ЗРК 9К33М3 «Оса-АКМ» та бойові машини 2С6 ЗГРК 2К22 «Тунгуска».

За результатами, очікується підвищення ефективності боротьби з малорозмірними повітряними цілями, які застосовуються на малих та гранично малих висотах (крилаті ракети, БпЛА тощо).http://www.ukrmilitary.com

 • Одер

  Як старий Шилочник (1972 - 1982 КВ і КБ ЗРАБатр) скажу.

  1. ЗСУ-23-4 цінна своїм 1 режимом роботи, тобто азимут, кут міста та дальність від РЛС, а СРП на основі цих даних вирішує завдання зустрічі снаряда з ціллю.
  2. Добре налаштована РЛС дозволяє надійно вражати ціль. (Ні разу за всю службу завдання стрільби з РЛС не було виконано з оцінкою нижче 5. ( Стара 6 задача: "Стрельба взводом в 1 режиме").
  3. ДП "Квант" має великий досвід створення РЛС керування стрільбою ЗАК.
  4. Оптико-електронна система і ПЗРК повинна доповнювати РПК.
  5. Основне. В Україні практично не залишилося 2А6 "Шилка" хоть трохи не розграбованих. І всього їх, разом з пам'ятниками, експонатами розграбунку тощо, не більше 20.

Top
Рейтинг@Mail.ru Система Orphus