“Укроборонпром” згадав про сталь “Дозору-Б”, та не згадав про його готовність | MILITARY NAVIGATOR
b6a4a1a6c5bffa3ef0dce3967ba16f20bd04b53f

“Укроборонпром” згадав про сталь “Дозору-Б”, та не згадав про його готовність

 

Враховуючи великий суспільний інтерес до бронемашини “Дозор-Б”, яка виготовляється на ДП “Львівський бронетанковий завод”, ДК “Укроборонпром” вирішив розвінчати міфи.

Міф перший: “броня “Дозору-Б” погана”.

У бронемашині “Дозор-Б” використовується броня із польської сталі ARMSTAL-500, яка виготовляється Huta Stali Jakościowych S.A. у місті Сталева Воля.  Вона відповідає всім нормам та сертифікатам, при чому за стандартом Європейського Союзу. Саме ця сталь йде на бронемашини, які воюють у країнах-членах НАТО, наприклад у бронемашині Rosomak.

Міф другий: “броню для “Дозору-Б” закуповують у Росії”

Сталь ARMSTAL-500 закуповується у Польщі, офіційно оформляється на митниці, під час чого сплачуються мита та збори, вона проходить оцінку та перевірку.

Міф третій: “на заводі знайшли шматок сталі і віднесли на експертизу “Южмашу”

ДП “ВО Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова”, який також відомий за назвою “Южмаш”, не проводив будь-яких експертиз сталі від будь-яких волонтерських організацій або окремих волонтерів. “Южмаш” у своїх лабораторіях взагалі не проводить дослідження для сторонніх осіб чи організацій. Про що, йдеться у офіційному повідомленні від дніпровського підприємства.

До цього ж, офіційне походження металу, який нібито передавався до аналізу – “підібрали в одному із цехів”. Чому саме цей шматок металу мав бути частиною бронеплити, ніхто пояснити так і не спромігся.

fullМіф четвертий: “не показують протокол обстрілу – значить все погано”

“Укрооборонпром” не показує протоколи випробувань, які до речі проходили у Центральному науково-дослідному інституті озброєння та військової техніки Збройних сил України, через те, що в них міститься данні від яких залежать життя бійців.

В цих протоколах повністю описана яка зброя та кулі використовувались при тестових обстрілах, з якою швидкістю вони летіли, куди влучали. Отримавши ці данні ворог буде знати про українську техніку все що необхідно для її знищення. Саме через це “Укроборонром” не має права передавати інформацію з обмеженим доступом.

Враховуючи те, що перша партія з “Дозорів-Б” вже знаходиться у військах і кожна машина від‘їздила більше 1000 кілометрів, то всі необхідні випробування вона пройшла.

Саме тому, ДК “Укроборонпром” просить не поширювати міфи та іншу неправдиву інформацію, брати до уваги те, що питання озброєння вимагають в першу чергу компетентного та зваженого підходу. Саме тому, Концерн пропонує представникам ЗМІ, у випадку необхідності, звертатися в “Укроборонпром” для отримання достовірної та професійної інформації.

Джерело: http://ukroboronprom.com.ua/uk/dozor-b-iz-stali-po-standartam-nato-chotyry-mify-ta-realnist.html

Від редакції:  

Історія

Перший демонстраційний зразок бронемашини "Дозор-Б" був вперше представлений на збройовій виставці «Зброя та безпека-2004» (27-30 жовтня 2004 р.).homemade-war-tech-3

Розробка бронемашини була завершена влітку 2006 року, в 2011 році ліцензію на виробництво бронемашини через компанію-посередника купила польська компанія «Mista» (однак підготовка виробничої лінії для виробництва "Дозор-Б" в Польщі була завершена лише у 2013 році).193436_900

31 травня 2014 року глава МВС А. Б. Аваков повідомив про можливість придбання бронемашин «Дозор» для Національної гвардії України, а на наступний день — повідомив, що «Дозор-Б» направлять на випробування.dozor-b_72

4 червня 2014 року другий «Дозор-Б» був представлений на полігоні Національної гвардії під Чугуєвом Харківської області.

6 червня 2014 року виконуючий обов'язки президента України А. В. Турчинов заявив, що на озброєння української армії за декілька місяців надійдуть 200 бронемашин «Дозор-Б».

У липні 2014 року було оголошено, що складання і виробництво «Дозор-Б» планують почати також на ДП "Львівський бронетанковий завод".

Станом на вересень 2014 року, було розпочато виготовлення корпусів для декількох бронемашин, однак у війська нові бронемашини не надходили — початок їх серійного виробництва було відкладено на кілька місяців у зв'язку з відсутністю двигунів.

5 грудня 2014 заступник генерального директора ДК «Укроборонпром» по виробництву Юрій Пащенко повідомив, що серійне виробництво «Дозор-Б» розпочнеться у березні 2015 року на Львівському бронетанковому заводі.

30 січня 2015 року президенту України П. А. Порошенко був представлений оновлений передсерійний зразок броньовика "Дозор-Б".хамві.двері.відч.

Маса "Дозор-Б" у стандартному варіанті виконання (з відкрито встановленим кулеметом НСВТ, без додаткового обладнання) становить 6,3 т.

2 лютого 2015 року ДК "Укроборонпром" оголосив, що протягом 2015 року планується випустити 50 бронемашин "Дозор-Б". У цей же день військовослужбовцям української армії представили перший серійний зразок бронемашини "Дозор-Б" (оснащений бойовим модулем БПУ-12,7). Повідомляється, що повна маса серійного "Дозор-Б" (з встановленим бойовим модулем) становить 8450 кг.

4 лютого 2015 року генеральний директор ДК "Укроборонпром" Р. А. Романов підтвердив, що протягом 2015 року планується випустити 50 бронемашин "Дозор-Б" і пообіцяв, що в 2016 році їх виробництво вийде на рівень не менше 100 одиниць.

3 квітня 2015 року було оголошено про початок робіт з серійного виробництва бронемашин "Дозор-Б" на Львівському бронетанковому заводі, при цьому броньовані корпуси машин, що випускаються ЛБТЗ, було вирішено виготовляти з імпортних сталевих листів польського виробництва.

Тим не менш, виробництво бронемашин відразу розпочато не було (до 13 червня 2015 року було виготовлено десять бронекорпусів, з яких було зібрано лише два серійних "Дозор-Б").

13 липня 2015 було оголошено, що вартість одного "Дозор-Б" становить 4 млн. гривень.

16 липня 2015 генеральний директор ДК "Укроборонпром" Р. Романов повідомив, що перші бронемашини "Дозор-Б" планується передати у війська восени 2015 року.

16 вересня 2015 перший заступник генерального директора ДК "Укроборонпром" С. Пінькас повідомив в інтерв'ю, що за результатами випробувань двох випущених бронемашин "Дозор-Б" Міністерство оборони України виступило з пропозицією внести декілька змін в технічну документацію (зокрема, встановити іншу приладову панель).

18 вересня 2015 Начальник Генерального штабу Збройних Сил України М. В. Муженко повідомив, що серійне виробництво бронемашин "Дозор-Б" планується почати в 2016 році.1428324500sKNy_h

20 вересня 2015 був випущений третій "Дозор-Б".

28 листопада 2015 заступник міністра оборони України генерал-лейтенант В. Павловський повідомив в інтерв'ю, що "Дозор-Б" не прийнятий на озброєння, оскільки державні випробування виявили наявність 49 недоліків, усунення яких орієнтований ДК "Укроборонпром".

2 грудня 2015 директор ХКБМ Яків Мормило пообіцяв, що виявлені недоліки будуть усунені до кінця січня 2016 року і повідомив, що на Львівському бронетанковому заводі під наглядом співробітників ХКБМ закладені на стапелях 10 бронемашин "Дозор-Б", які повинні поступити до війська в 2016 році.

5 грудня 2015 на Михайлівській площі в Києві були представлені п'ять серійних "Дозор-Б".616435_900

6 грудня 2015 прес-служба ДК "Укроборонпром" повідомила, що "Дозор-Б" пройшов державні випробування і рекомендований до прийняття на озброєння Збройних Сил України.

15 грудня 2015 прес-служба ДК "Укроборонпром" повідомила, що Міністерство оборони України уклало контракт з Львівським бронетанковим заводом на виробництво бронемашин "Дозор-Б" для збройних сил України.

17 грудня 2015 ДК "Укроборонпром" підписав меморандум про співпрацю з чеською державною компанією "VOP CZ s.p.", в рамках якого заплановано приведення бронемашин "Дозор-Б" до стандартів НАТО та допомога в сертифікації бронемашини в країнах Європи.

6 квітня 2016 року прес-служба ДК "Укроборонпром" повідомила про готовність до серійного виробництва бронемашин "Дозор-Б" на ЛБТЗ. Як повідомив головний інженер ЛБТЗ В. Чурилов, затримка у виробництві була викликана освоєнням технології зварювання броньованої сталі з дотриманням теплового режиму, порушення якої призводило до утворення тріщин в металі.13765843_936894326433964_959225711720736836_o

В липні 2016 року 95-а окрема аеромобільна бригада отримала 10 одиниць Дозор-Б. 

 • A_M

  Дивно, підрив і обстріл Козака можна показати, а Дозору - ні (видно, прострілюється таки)...
  Інтерес до Дозору буде до тих пір, доки щось краще не запропонують (сподіваюсь, що запропонують)

  • Гость

   Практика - частная компания, это их личные проблемы что и кому показывать. А я с самого начала возмущался, что наши военные "экспреды" требуют откровенно секретную информацию, от которой будет зависеть жизнь бойцов.

   Дозор имеет хороший потенциал по наращиванию бронирования и очень достойный образец мирового уровня. У страны просто нет денег. А нет их потому, что когда нужно платить налоги, то все сразу "моя хата з краю".

   • A_M

    От, конкретно Дозор-Б у представленій конструкції - не зовсім! Очікую на статтю в Дефенс Експрес з цього приводу

Top
Рейтинг@Mail.ru Система Orphus