Українська компанія завершує розробку нової бойовї машини «Варан-3» з словацьким дистанційно керованим бойовим модулем | MILITARY NAVIGATOR
varan-30

Українська компанія завершує розробку нової бойовї машини «Варан-3» з словацьким дистанційно керованим бойовим модулем

Українська науково-виробнича компанія ТОВ «НВК «Техімпекс» продовжує розвивати свій  бронетранспортер «Варан». Перша модель БТР «Варан» з колісною формулою 8х8 була представлена на виставці «Зброя та Безпека-2015», як глибока модернізація радянського БТР-70 . Varan_APCКомпанія, що раніше була більше відома закордоном, аніж в Україні, вже тривалий час займається модернізацією військової техніки з подальшим продажем інозамовникам. Фахівці ТОВ «НВК «Техімпекс» освоїли капітальний ремонт та модернізацію широкого спектру військової техніки: Т-72, Т-55, БМП-1, БМП-2, БТР-60, БТР-70, БТР-80, БРДМ-2, ПЗМ-2М, МТ-ЛБ, МТ-ЛБу, майстерень по ремонту та обслуговуванню військового озброєння та техніки. Також компанія спеціалізується на здійсненні капітального ремонту двигунів, що встановлюються на військовій техніці.

На  міжнародній виставці  озброєння "Зброя та безпека - 2016" що проходила з 11 по 14 жовтня в Києві , компанія «НВК «Техімпекс» продемонструвала нову поліпшену версію колісної бойової машини піхоти «Варан-3» з словацьким дистанційно керованим бойовим модулем (турель) Turra 30 , розроблений EVPU .varan-30 Колісний бронетранспортер «Варан-3»  розробляється для української армії. БТР оснащений дизельним двигуном Deutz потужністю 320 к. с., який розміщений праворуч від механіка і командира, а також ​​автоматичною коробкою передач Allison. варан1Корпус БТР може забезпечити захист від куль калібру 7,62 мм, а в лобовій і кормовій проекції - від куль 12,7 мм. На замовлення можлива установка балістико-акустичного захисту (БАЗ), який захищає екіпаж від бронебійно-запальних куль типу Б-32 калібру 7,62 і 12,7 мм, а також від вторинного потоку осколків. Також на «Варан» може бути встановлений комплекс активного захисту. image   Бойовий модуль TURRA 30 має характерну форму, утворену зістикованими бронелистами. У середній частині башти знаходиться хитна установка з кріпленнями для гармати і спареного кулемета. Праворуч від гармати і в кормі передбачено місце для ящиків з боєприпасами. В характерній виїмці з лівої сторони вежі розташовується хитний блок прицільної апаратури. Для наведення зброї екіпаж може використовувати телекамеру, тепловізор і лазерний далекомір. У нижній лобовій частині башти є вісім димових гранатометів.

На бортах башти TURRA 30 встановлюються два транспортно-пускові контейнери з протитанковими ракетами 9М113 «Конкурс» радянського виробництва (або, як опція, з ізраїльськими Spike або українським «Бар'єром»). Використовується цілодобова система управління вогнем, дубльована у командира і навідника.

Бойовий модуль оснащений 30-мм автоматично стабілізованою гарматою 2A42 зі спареним 7,62-мм кулеметом. Ствольне озброєння бойового модуля використовує стрічкове живлення.

За бажанням замовника, TURRА 30 може оснащуватися не тільки гарматою 2А42, але й іншою зброєю аналогічного класу, наприклад, гарматою Mk44 Bushmaster II калібру 30 мм.

Відповідно до побажань замовника, на БТР можуть бути встановлені різні бойові модулі (один з варіантів - бойовий модуль «Штурм», другий варіант - бойовий модуль «Парус»).

Що стосується застосування, то БТР «Варан» може виготовлятися в різних комплектаціях: машина управління, зв'язку, медична, а також ремонтно-евакуаційна.

Бронетранспортер «Варан-3» сконструйований у той же манер, що й сучасні колісні бронетранспортери, такі як Patria/Rosomak AFVs, Otokar ARMA 8×8 чи FNSS PARS 8×8.

 

 

 

 

MlELZIP

FNSS PARS 8×8

 

 

 

 

 

121

Otokar ARMA 8×8

 

 

 

Kto_rosomak

Patria/Rosomak AFVs

Конструкція колісного бронетранспортера «Варан-3» дозволяє перевозити його в таких транспортних літаках, як Lockheed Martin C-130 Hercules або Ан-70 .

До кінця цього року київське ТОВ «НПК «Техімпекс» планує представити дослідний зразок БТР «Варан». Про це в інтерв’ю Defense Express повідомив засновник компанії Євген Ващілін.

За словами Є.Ващіліна, компанія планує до кінця року закінчити роботу над технічною документацією і дослідним зразком бронетранспортера.

«За цей рік ми розробили десь 70% конструкторської документації. Це дуже важливо тому, що показувати без конструкторської документації дослідний або готовий зразок, не має сенсу. До зими ми плануємо повністю закінчити пакет конструкторської документації на «Варан» і паралельно зробити його дослідний зразок. І якщо буде зацікавленість з боку силових структур, надамо його для державних випробувань», - зазначив Є.Ващілін.

Джерело: http://defence-blog.com/http://defence-ua.com/

  • Спиридон Дормидонт

    а в прошлом году его разве не житомирский бронетанковый завод представлял? что то не помню ТОВ «НВК «Техімпекс»

    • Перспективный бронетранспортер «Варан», созданный на базе БТР-70, был показан на недавней выставке «Оружие и безопасность 2015» в Киеве. Машина разработана отечественным ООО «НПК «Техимпекс», которое занимается ремонтом и модернизацией бронетехники с 2003 года.
      Источник: https://www.autocentre.ua/ua/news/novinka/ukrainskiy-varan-novyy-vzglyad-na-btr-70-45988.html © Autocentre.uahttps://www.autocentre.ua/ua/news/novinka/ukrainskiy-varan-novyy-vzglyad-na-btr-70-45988.html

Система Orphus