Україна успішно випробувала повністю вітчизняну систему РСЗВ «Вільха». Подробиці проекту | MILITARY NAVIGATOR
1458702018_raketa

Україна успішно випробувала повністю вітчизняну систему РСЗВ "Вільха". Подробиці проекту

26 серпня 2016 р. пройшов черговий вдалий етап випробувань нового українського ракетного комплексу на базі реактивної системи залпового вогню (РСЗВ) «Смерч». Робоча назва нового комплексу «Вільха». Система повністю вітчизняного виробництва. Пуски відбулися на полігоні під Одесою.
Відзначимо, що "Вільха" перевершує за всіма параметрами та може стати заміною ще радянської "Точки-У".


Всі комплектуючі для виробництва «Вільхи» – вітчизняні, включаючи нову систему управління, нове ракетне паливо, нову бойову частину. Одна з «родзинок» - система управління ракетою. Вона передбачає корекцію польоту ракети за рахунок імпульсних двигунів.

Як відзначає AUTO-Consulting, базувати РСЗВ "Вільху" будуть також на вітчизняних шасі КрАЗ, хоча перший тестовий екземпляр був на шасі МАЗ-543.1454334746_37

 

Але тактичні завдання "Вільхи" значно ширші, ніж у застарілих "Смерч" і "Точка-У". Технічні параметри ракети «Вільха» тримаються поки в секреті. Варто відзначити, що під проектом «Вільха» фігурує не тільки створення ракети, але і конструювання повноцінного ракетного комплексу. Проект «Вільха» обіцяють завершити до кінця 2016 – початок 2017 року.

«Ми готуємо до виробництва потужні та ефективні ракети, які будуть захищати нашу країну», — підкреслив Олександр Турчинов.

Що ж представляє із себе РСЗВ "Вільха"? Це керований 300-мм ракетний боєприпас, який в залежності від завдань може бути як системами ураження наземних цілей, так і засобом боротьби з водними цілями. Радіус його дії поки не оголошують, але подібні системи можуть охоплювати цілі на 50-80-100 км дистанції. Ключовою особливістю "Вільхи" є система наведення і можливість коригування траєкторії вже в польоті. Притому, як дали зрозуміти експерти - це зовсім не GPS, який можуть заглушити.

Вперше про проект «Вільха» президент України заявив 27 січня 2016 року на засіданні РНБО. Ракета розробляється експертами дніпропетровського конструкторського бюро «Південне». А ось систему управління, яка, швидше за все, оснащена інерційним наведенням, створює київське конструкторське бюро «Луч».

Але проект "Вільха" - це далеко не найцікавіше, що зараз розробляють українські оборонники. Куди більш вражаючими характеристиками володіє ракетний комплекс "Гром-2", розробку якого профінансувала Саудівська Аравія. КБ "Південне", яке створило легендарну балістичну ракету "Сатана", що займалося розробкою такої зброї ще в 2009 році. Тоді проект отримав назву "Сапсан", який передбачав створення універсального комплексу для знищення цілей на землі, воді і в повітрі.

Але за час правління Януковича проект під різними приводами успішно "ховали" і урізали фінансування. Паралельно з проектом "Сапсан" розробники пропонували інший варіант, який отримав назву "Гром", створений для заміни застарілих ракетних комплексів "Точка-У".

Проект "Сапсан" являє собою унікальне рішення зі створення універсальної ракети. Розробники "Південмашу" спочатку вирішили виходити з концепції, за якою одна ракета використовуватиметься для ураження різних типів цілей - наземних, повітряних і морських.

Таким чином, створивши одну ракету і оснастивши її різними бойовими системами наведення, Україна отримує одночасно новий засіб протиповітряної оборони, берегової охорони і далекобійний оперативно-тактичний комплекс.

З усіх трьох компонентів, найбільш публічним є варіант для знищення наземних цілей. Він також часто фігурує, як комплекс "Гром" і був продемонстрований на виставці "Зброя та Безпека" в Києві в 2015 році. І саме цю систему нещодавно профінансували саудити, що побажали придбати першу партію таких систем.

1-kxf7LwXTenU0odes3ah3PQ
Він являє собою мобільну пускову установку з двома ракетами типу "земля-земля". Згідно з офіційними даними, ракети цього комплексу дістають противника на відстані до 300 кілометрів. Але це цілком може бути формальним юридичним обмеженням, яке пов'язане з "Режимом контролю за ракетними технологіями", який забороняє продаж іноземним державам ракет "земля-земля" з більшою дальністю. В разі замовлення цих ракет українською армією, дія "Режиму контролю" сили мати не буде, а значить зброярі зможуть передавати українській армії більше далекобійні комплекси.

Судячи з доступної інформації реальна дальність "Грому" може скласти до 500 кілометрів. Таку ж схему використовує і Росія зі своїми ракетами "Калібр" та "Іскандер", в експортному варіанті для іноземних держав їх бойові можливості спеціально зменшують до 300 км, в той час. як російська армія використовує повноцінні версії.

Важливою особливістю ракети є можливість її польоту не тільки по балістичній прогнозованій траєкторії, але і за аеробалістичною. Особливість такого польоту в тому, що ракета робить непередбачувані для противника "стрибки", ідучи від протиракет. Це гарантує прорив ППО будь-якої складності.

Примітно, що такі технології використовує і Росія у своїй ракеті "Іскандер", заявивши, що на сьогоднішній момент не існує засобів ППО, здатних перехопити таку ракету. А значить, широко розрекламовані самим Кремлем комплекси С-300 і С-400 виявляться безсилі.

Ще однією важливою деталлю українського "Грому", яка значно підвищує бойові можливості комплексу, є розміщення відразу двох ракет на одній пусковій установці. Таким чином, один екіпаж може випустити відразу дві ракети по двом різним цілям одночасно. Така особливість також використовується в російському "Іскандер-М".

Способи наведення ракети українські розробники не стали розголошувати, лише уточнивши, що точність "Грому" знаходиться на світовому рівні.

Таким чином, враховуючи офіційну дальність стрільби до 300 кілометрів, її вистачає для знищення будь-якої цілі на окупованій території Донбасу. А в разі необхідності, її вистачить, щоб дістати до передових аеродромів та військових баз на території РФ. Але якщо 300-кілометрова дальність - це поширений прийом для розширення експорту, а реальна дальність ураження 500 км, то комплекс "Гром" з Сумської області може, наприклад, діставати і до командних пунктів на значній відстані від кордону.
При цьому, заряд який несе ракета "Грому" - це до 480 кілограмів. Боєголовки такої ваги використовуються в російському "Іскандер" і радянській "Точці-У". Такої ваги боєзаряду вистачає для знищення цілей на площі до 10 тисяч квадратних метрів, при використанні касетного заряду, або на площі 2-3 гектари звичайним осколково-фугасним зарядом.
110568У вигляді бойової частини може бути встановлено заряд об'ємного вибуху, так звана "вакуумна бомба", або бетонобійний боєприпас для знищення надзахищених об'єктів, типу підземних командних пунктів.

Отримавши такі ракетні системи на озброєння, Україна могла б охолодити запал будь-якого агресора, адже втрати від таких залпів могли б бути непередбачуваними. Оцінивши потенціал "Грому", Саудівська Аравія і профінансувала його доопрацювання і підготовку експериментальних зразків. Адже Саудівська Аравія вже другий рік веде кровопролитну наземну війну з бойовиками Ємену, які періодично атакують і територію самої СА. Вести війну високоточним дальнобійною зброєю такої вражаючої сили буде арабам набагато дешевше, ніж нести втрати у наземної операції. Та й для України якнайшвидша розробка "Гром-2" стане великою підмогою. Перші проміжні результати щодо створення нового "Грому" очікують вже восени 2016.

Джерело:http://www.autoconsulting.com.ua/

  • Свободный Человек

    Звучит обнадеживающе, но почему эта информация не засекречена? На публику надо было выкатить уже готовое изделие, стоящее на дежурстве в ключевых точках на карте Украины!

  • Artan Petrov

    "Вільха" не может заменить "Точку-У", у которой ракета тоже управляемая, ни по дальности стрельбы (одинаковая 120 км), ни тем более по весу БЧ ( у " Точки-У" 480 кг, а "Вільхи" сама ракета около 800 кг, если брать за основу ракету "Смерча" ). Поскольку о точности ракеты "Вільха" ничего не сообщается, то поверим на слово, что лучше, хотя непонятно о каком аналоге российской ракеты говорил Турчинов. У "Точки-У" максимальное отклонение 50 м от цели , что при заряде в полтонны особенного значения не имеет. Так что "Вільха" это КАЧЕСТВЕННОЕ улучшение системы ЗАЛПОВОГО огня "Смерчь". А какое, поживем-увидим или услышим.

  • Sergey

    Ракету розробляють інженери КБ «Луч».

Top
Рейтинг@Mail.ru Система Orphus