У ЗСУ служать уже понад 150 тисяч контрактників | MILITARY NAVIGATOR
19216-1_large

У ЗСУ служать уже понад 150 тисяч контрактників

На сьогодні у Збройних Силах України проходять військову службу за контрактом понад 109 тис. військовослужбовців сержантського та рядового складу та 47,5 тисячі офіцерів.

Про це заявив під час брифінгу у вівторок у Києві речник Міністерства оборони України підполковник Дмитро Гуцуляк.img_0390

"На цей час у Збройних Силах України проходять військову службу за контрактом понад 109 тис. військовослужбовців сержантського та рядового складу та 47,5 тисяч офіцерів", - повідомив він.

За словами речника, МО України подовжує професіоналізацію ЗСУ шляхом збільшення частки контрактників і відповідного зменшення мобілізованих військовослужбовців.

Так, з початку року контракт з українським військом уже уклали понад 53 тис. військовослужбовців, із яких понад 6 тисяч - офіцери.

При цьому з числа мобілізованих громадян у цьому році на військову службу за контрактом прийнято близько 11 тис. осіб. Пріоритет надається комплектуванню вертикалі посад сержантського корпусу. prisyaga_184_nc_36

"Мобілізовані військовослужбовці мають змогу укласти контракт зі Збройними Силами України, не звільняючись з військової служби. Державою передбачено соціальний захист цієї категорії військовослужбовців. Так, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, їм виплачується одноразова грошова винагорода (офіцеру - десять мінімальних зарплат або 14 500 грн, сержанту - дев'ять або 13 050 грн, солдату - вісім або 11 600 грн)", - повідомив речник Міністерства оборони України підполковник Дмитро Гуцуляк.

Речник МОУ зазначив, що за цими військовослужбовцями зберігається робоче місце та середній заробіток, а також не припиняється виплата пенсій. "Зазначені пільги зберігаються до завершення особливого періоду та оголошення загальної демобілізації", - запевнили в оборонному відомстві.

В Міноборони також нагадали, що гарантоване щомісячне грошове забезпечення для солдата військової служби за контрактом першого року служби з початку року становить від 7 тис. грн, для офіцера - від 9 тис. грн.

Крім того, наказом Міністерства оборони України (від 22.07.2016 № 375) з липня цього року на суму до 800 грн, залежно від вислуги років, збільшено грошове забезпечення контрактників, які проходять службу на бойових командних посадах сержантського складу. Це командири відділень, командири бойових машин, БМП, танків, гармат, мінометів, головні старшини всіх рівнів тощо.

 

Джерело: http://www.ukrinform.ua/rubric-society/

Top
Рейтинг@Mail.ru Система Orphus