СУЧАСНИЙ ТОПОПРИВ’ЯЗНИК УЧЕТВЕРО ПОКРАЩУЄ ТОЧНІСТЬ ВИЗНАЧЕННЯ КООРДИНАТ | MILITARY NAVIGATOR
Снимок113

СУЧАСНИЙ ТОПОПРИВ’ЯЗНИК УЧЕТВЕРО ПОКРАЩУЄ ТОЧНІСТЬ ВИЗНАЧЕННЯ КООРДИНАТ

Завдяки потужностям українського ОПК в українському війську відремонтовано значну кількість наявного обладнання і техніки. Морально та фізично застарілі зразки замінили новими й модернізованими. Вже сьогодні у війська надходить сучасне вітчизняне озброєння, яке у багатьох випадках фахівці порівнюють з найкращими світовими зразками.

— Під час зборів із керівним складом зенітних ракетних військ Повітряних Сил ЗС України ми обговорювали значні зміни в організації та проведенні заходів бойової підготовки, які відбулися протягом 2016 року, — розповідає начальник зенітних ракетних військ Командування Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-майор Дмитро Карпенко. — Річ у тому, що у військах суттєво зріс рівень справності зенітного ракетного озброєння, отримано нову й модернізовану апаратуру, а це потребує впровадження нових форм і способів застосування військових частин та підрозділів ЗРВ.

Командирів дивізіонів та їхніх заступників з озброєння передусім цікавили останні зміни в організаціїбойової підготовки. Майже всі вони — учасники бойових дій в АТО і мають власний досвід та бачення виконання бойових завдань. Зокрема під час злагодження бойових обслуг, у веденні протиповітряних боїв, в управлінні мобільною вогневою групою підрозділу безпосереднього прикриття та наземної оборони.

На зборі було представлено кілька дослідних розробок вітчизняного ОПК. Серед них — новітня навігаційна апаратура, призначена для виконання топографічного прив’язування елементів зенітного ракетного комплексу. Кілька таких комплектів уже надійшли у військові частини, і командири, які їх використовували, дали лише схвальні відгуки.

Нині на озброєнні стоять морально застарілі автомобілі-топоприв’язники УАЗ-452Т із екіпажем з чотирьох осіб. Новий комплекс — це два портативні ноутбуки, які можна перевозити будь-де. Готовність до роботи навігаційної апаратури топографічного прив’язування відтепер скоротилася у півтора десятка разів, а точність визначення прямокутних координат покращилася вчетверо.

Крім того, навігаційний комп’ютер зберігає в пам’яті електронні карти місцевості, а тому в багатьох випадках командир підрозділу може не виїжджати на рекогносцировку для визначення місць розташування елементів бойового порядку. Новий топоприв’язник швидко вкаже командиру на переваги своєї техніки, слабкі сторони техніки противника, а також допоможе із маршрутами руху колон.

Віктор ГЕДЗ

http://na.mil.gov.ua

  • Спиридон Дормидонт

    и кто разработчик этой навигационной аппаратуры и что входит в эту разработку.чтоя уж сильно сомневаюсь что отечественный опк мог сделать свой(пусть военного назначения)ноутбук.как всегда купили в магазе пару ноутов и установили на их свое суперновое по назвав это своей разработкой или как?

Top
Рейтинг@Mail.ru Система Orphus