Спущена п’ята «Гюрза-М» для ВМС, на черзі ще одна, «Кентаври», розвідник та тральщик (відео) | MILITARY NAVIGATOR
ump-U178-20170629_580x250

Спущена п'ята «Гюрза-М» для ВМС, на черзі ще одна, «Кентаври», розвідник та тральщик (відео)

Як наголосив під час церемонії голова правління ПрАТ «Кузня на Рибальському» Володимир Шандра, це вже третій катер з чотирьох, що були закладені 7 квітня 2016 року на замовлення Міністерства борони (заводські номери 01028-01031), два з них були спущені на воду у цьому місяці раніше.

Раніше вже були спущені катери з номерами U176 та U179.

Два перших катери проекту 58155 - U174 «Аккерман», U175 «Бердянськ» введені до бойового складу Військово-Морських Сил ЗС України 6 грудня 2016 року.

Як, повідомляють у Командуванні ВМС, відповідно до показників мореплавства, живучості та озброєння, районом застосування малих броньованих артилерійських катерів в перспективі стане Азовське море.

Також, наприкінці минуло року, на заводі були закладені два десантно-штурмові катери проекту 58181 (шифр «Кентавр») для доставки підрозділів морської піхоти. Їх надходження також очікується в цьому році.

Пізніше було повідомлено про плани на добудову одного з наявних на цьому заводі суден (проекту 502) у якості розвідувального корабля та перебудови одного з суден ВМС на морський тральщик, шляхом закупівлі сучасного мінно-трального комплексу за кордоном.

Також заступник командувача ВМС контр-адмірал Андрій Тарасов, в інтерв'ю у березні цього року, повідомив, що на фінішну пряму вийшло обговорення домовленостей щодо передачі зі складу Берегової охорони США 30-метрових патрульних катерів класу «Айленд» (Island).

Щодо перспективи, то в найближчі 3-4 роки очікується реалізація проекту ракетних катерів (водотоннажністю близько 450 т), які будуть нести ударне ракетне і протичовнові озброєння, артилерію 76 мм та 30-35 мм, зенітно-ракетний комплекс малої дальності. http://www.ukrmilitary.com

  • bxm

    U176 никто не спускал... :)

  • Artan Petrov

    Задача ПАПы до конца каденции заработать на войне как можно больше. На "Кузне" стоят 2 корпуса недостроенных траулеров. Один, видимо, пойдет под разведсудно. Второй тоже придумают как вооружить. Скотовозы уже продемонстрировали свою еффективность против рассейского ЧФ, почему бы и рыбацкое судно не приспособить под энто дело.

Top
Рейтинг@Mail.ru Система Orphus