Ще один сусід Росії розмістить у себе військову базу США | MILITARY NAVIGATOR
us-senators-warn-against-further-troop-cuts-in-afghanistan-2016-7

Ще один сусід Росії розмістить у себе військову базу США

У Міністерстві оборони Норвегії повідомляють про дозвіл американським морським піхотинцям тимчасово розміститися на території країни. Це має відбутися наступного року «упродовж обмеженого періоду».

24 жовтня в оборонному відомстві Норвегії зазначили, що вперше після Другої світової війни іноземні війська будуть розміщені на території країни.

За повідомленням, з січня 330 морських піхотинців США будуть розміщені на військовій базі Vaernes у центральній частині країни.

Норвегія є членом НАТО з моменту зародження цього альянсу в 1949 році. Вступити Норвегію в альянс змусила міжнародна обстановка, що склалася при кінці сорокових років, початком «холодної війни» та наявністю потенційної загрози з боку Радянського Союзу.

Норвегія є близьким політичним союзником США. Війська НАТО неодноразово бували у цій скандинавській країні для навчань, але не розміщувалися на її території.

Міністр оборони Норвегії Іне Еріксен Сорейде заявила, що США є найважливішим союзником Норвегії, і що обидві країни прагнуть до розвитку двосторонніх відносин.

«Захист Норвегії залежить від союзників і має вирішальне значення для безпеки, а також наші союзники отримують знання, необхідні для роботи у Норвегії, разом з норвезькими силами», – заявила міністр.

Нагадаємо, що цього року в горах центральної Норвегії  почалася розконсервація сховища американської військової техніки. Цей захищений печерний комплекс був побудований в 1980-х роках для стримування СРСР. Після завершення "Холодної війни" потреба в ньому відпала. У 1990-х роках норвезький уряд прийняв рішення "законсервувати" об'єкт та передати його на утримання Міністерства оборони Норвегії. І ось тепер він знову став затребуваний. Туди будуть перекинуті танки, артилерія та інша військова техніка армії США.

74b201d2-27b7-4680-b1e5-978406709079Печерний комплекс обслуговуть 100 співробітників з США та Норвегії. Його потужностей вистачить для підтримки 15000 морських піхотинців. У печерах розмістять 6500 одиниць техніки.завантаження1455902863_norvegian-caves

В кінці лютого цього року в Норвегії проходили великі військові навчання НАТО Cold Response 2016 ("Холодна відповідь"), у них взяли участь 12 країн-членів і партнерів НАТО і більш ніж 16000 військовослужбовців. У Міноборони Норвегії повідомили, що дані навчання покликані "підтвердити НАТО здатність до колективної оборони і стримування" і відпрацювати злагодженість роботи військових підрозділів в "складних умовах".5a1d90e418a8e22343accba2fd6a7a09

160303-M-PK171-516Marines-Cold-Response ROYAL-MARINES-NORWAY-4

Норвегія має спільний кордон з Росією. На даний час з російського боку кордону розташована Мурманська область, а з норвезької фюльке Фіннмарк.

Протяжність кордону — 195,8 км (в тому числі 43,0 км сухопутного та 152,8 км річкового); крім цього є ділянка міждержавної морського кордону в 23,3 км. Пропускний пункт — Стурскуг-Борисоглібський. У рік кордон перетинає в середньому близько 35 тис. чоловік. На кордоні затримувалися і нелегальні іммігранти з інших країн (Молдова, Марокко, Туніс, Іран, країн Африки).

40-річний територіальний спір про кордон на шельфі між Норвегією і Росії було врегульовано 15 вересня 2010 року після підписання договору Про розмежування морських просторів і співпрацю в Баренцевому морі та Північному Льодовитому океані».

Проте в 2016 році Норвегія приступила до будівництва нового загороджувального паркану на своїй стороні заввишки в чотири метри.image

Як стверджують в Осло, мета огорожі - захистити країну від потоків мігрантів в майбутньому.

Джерело: http://www.radiosvoboda.org/a/news/https://ru.wikipedia.org/wiki/

Система Orphus