Росію чекає відплата за кібератаки (BloombergView) | MILITARY NAVIGATOR
30-09-15-09

Росію чекає відплата за кібератаки (BloombergView)

"Росія, після американської передвиборчої кампанії демонізована як найбільший киберзлочинець в світі, тепер повинна особливо ретельно дбати про власну інформаційну безпеку, - стверджує Леонід Бершидський в BloombergView. - Її противники не тільки володіють великими можливостями в сфері шпигунства і нанесення ударів в кіберпросторі - вони підозрюють участь Росії в будь-якому інциденті, і це робить Росію можливим об'єктом усілякої відплати".

"Після того, як Росію звинуватили в спробах вплинути на президентські перегони в США, такі ж звинувачення на її адресу висуває Німеччина, - йдеться в статті. - (...) В недавньому інтерв'ю тижневику Sueddeutsche Zeitung Бруно Каль, глава Федеральної розвідувальної служби Німеччини (BND), сказав, що в нього є свідчення проведення Росією кібератак, "у яких немає жодної іншої мети, окрім як викликати політичну непевність". Додайте могутню і добре фінансовану BND до американських спецслужб, які працюють над запобіганням російських кібератак, - і вийде, що у Кремля серйозна проблема".Beck-Diefenbach_vs

"Путін точно розуміє це і відчуває потребу змінити хід подій або, принаймні, подати сигнал готовності. У понеділок він затвердив нову російську доктрину інформаційної безпеки, в якій згадується "нарощування низкою зарубіжних країн можливостей інформаційно-технічного впливу на [російську] інформаційну інфраструктуру у військових цілях". У ній йдеться також про спроби іноземних спецслужб "інформаційно-психологічного впливу, спрямованого на дестабілізацію внутрішньополітичної і соціальної ситуації в різних регіонах світу, що призводить до підриву суверенітету і порушення територіальної цілісності інших держав. Згідно з цим документом, російська позиція щодо таких практик - оборонна. Але більш імовірно, що це спроба обґрунтувати кібератаки і поширення пропаганди улюбленим способом Кремля - заявивши, що всі інші теж так роблять", - зазначає Бершидський.hack-atak

Журналіст нагадує, що нова доктрина була опублікована в той же день, коли ФСБ заявила, що очікує кібератаки іноземних спецслужб на російські банки. Атаки не відбулися. На думку Бершидського, це заява ФСБ - частина кремлівської кампанії, мета якої - представити Росію жертвою, а не призвідницею гібридної війни в кіберпросторі.

Бершидський зазначає, що прийнятий Росією закон про зберігання інформації про російських користувачів на її території - "більше не питання протекціонізму або навіть захисту особистих даних росіян", оскільки "у Росії є всі підстави очікувати атак на її критично важливі системи, скоєних в помсту за російське втручання в іноземні вибори".

"Недопущення цих атак вимагає постійної пильності. Можливо, попередження від ФСБ навіть було частиною навчань. Також допоможе, якщо вибори в західних країнах виграють люди, не зацікавлені в помсті. Дональд Трамп, можливо, не зацікавлений. Якщо Путін і справді дав добро на втручання у вибори і у західних спецслужб є докази цього, можна очікувати, що він подвоїть активність і збільшить оберти кібервійни", - резюмує Бершидський.

Джерело: BloombergView

Система Orphus