Резолюція щодо Криму забороняє призов до збройних сил країни-окупанта | MILITARY NAVIGATOR
wr-720.sh-18-min-e1476357989815

Резолюція щодо Криму забороняє призов до збройних сил країни-окупанта

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін звертає увагу на те, що в резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)", прийнятої третім комітетом Генасамблеї ООН, йдеться і про заборону призову до збройних сил країни-окупанта.

"Хочу окремо оголосити, оскільки це якось не пройшло в наших ЗМІ, що резолюція заявляє про заборону призову в збройні сили країни-окупанта на окупованій території", - розповів П. Клімкін під час години запитань до уряду на пленарному засіданні Верховної Ради в п'ятницю в Києві.10_krim3

Він також нагадав, що резолюція закликає країну-окупанта у відповідності з міжнародним правом гарантувати безперешкодний доступ до окупованого Криму міжнародним правозахисним організаціям.

За словами міністра, Україна продовжить роботу над тим, щоб резолюція була схвалена Генасамблеєю ООН.

"Зараз будемо працювати над тим, щоб ця резолюція була схвалена Генеральною асамблеєю ООН, але реально у нас є дуже чіткий політичний меседж, дуже чітке послання, щодо того, що Росія зробила і робить на території окупованого Криму", - сказав П. Клімкін.1472574537_78

Як повідомлялося, 15 листопада Генасамблея ООН шляхом голосування затвердила резолюцію про права людини в Криму "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)", ініційовану Україною. На підтримку документа виступили 73 держави, проти голосували 23, 76 утрималися. Співавторами української резолюції є 41 держава-член ООН.

Вперше в офіційних документах ООН РФ визнається державою-окупантом, а Автономна Республіка Крим та місто Севастополь тимчасово окупованою територією. Крім того, у резолюції підтверджується територіальна цілісність України і невизнання анексії українського півострова.

Документ також закликає Росію надати міжнародних правозахисних механізмів, насамперед Місії ООН з моніторингу за дотриманням прав людини в Україні, безперешкодний доступ до Криму для забезпечення моніторингу ситуації з правами людини, а також просить управління верховного комісара ООН з прав людини підготувати окремий тематичний звіт щодо ситуації на півострові.

У грудні 2016 року заплановано затвердження прийнятої резолюції на пленарному засіданні Генасамблеї ООН.

Джерело: http://ua.interfax.com.ua/news/political/

Top
Рейтинг@Mail.ru Система Orphus