Про екіпаж морського тральщика «Черкаси», що не хотів здаватися, збираються зняти художній фільм | MILITARY NAVIGATOR
d2c8fb7623e420c0d45d2914205e5a69622f5c23

Про екіпаж морського тральщика «Черкаси», що не хотів здаватися, збираються зняти художній фільм

Проект повнометражної художньої стрічки «Черкаси» став переможцем 9-го конкурсного відбору кінопроектів Держкіно.

Режисер фільму «Черкаси» – Тимур Ященко, він же разом із Робертом Квільманом написали сценарій стрічки. У центрі історії - героїзм команди тральщика U311 «Черкаси» на початку окупаційних дій Росії в Криму у лютому-березні 2014 року.1375078За результатами пітчингів, Експертна комісія з питань кінематографії 20 вересня цього року затвердила узагальнений рейтинговий перелік кінопроектів, що претендують на включення до Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів на 2016/2017 роки.

На підставі вказаного переліку експерти рекомендували Державному агентству України з питань кіно здійснити формування Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів на 2016/2017 роки, включивши до неї кінопроекти, які отримали середню оцінку не менше 35 балів включно – це 48 кінопроектів. Серед них, проект «Черкаси», переможець (середній бал 41,22) у секції «Ігрові тематичні (про героїзм воїнів, які брали участь у захисті України в роки Другої світової війни та під час проведення антитерористичної операції)» .

Нагадаємо, екіпаж морського тральщика «Черкаси» (корабель протимінної оборони морської зони Військово-Морських Сил України) під час російського вторгнення до Криму до останнього тримав оборону та не здавався.

Під час Російського вторгнення в Україну 2014 перебував на озері Донузлав.

6 березня 2014 року на виході з бухти Донузлав було затоплено два російські кораблі «Очаков» і «Шахтёр», 7 березня було затоплено ще одне судно, а 13 березня було затоплено четверте списане судно. Таким чином було створено барикаду, що заблокувала вихід з бухти кораблям Військово-Морських Сил України.

Після підписання Договору про анексію Криму, 20 березня російські військові висунули ультиматум українським військовим про перехід на бік Росії.

21 березня написали рапорт на звільнення й зійшли з корабля 2 офіцери, один мічман і 9 людей особового складу. Екіпаж корабля відмовився виконати вимоги російських військових та здійснив спробу вирватися з Донузлава під пісню «Врагу не сдаётся наш гордый „Варяг“». Проте спроба була невдалою і корабель став на якір, щоб не сісти на мілину.

Після цього корабель став тримати кругову оборону.

23 березня екіпаж здійснив повторну спробу прорвати блокаду. Корабель спробував пройти поміж двох затоплених російських кораблів. «Черкасам» це майже вдалося, однак до них підійшов російський катер і вдарив у бік. Після цього носова частина «Черкас» опинилася на мілині.

В процесі операції, щоб попередити атаку росіян, українські моряки поливали буксир водою з пожежних брандспойтів. Також моряки прокоментували ситуацію на українських кораблях і своє бачення розвитку подій, зазначивши, що не збираються здаватися.  

 

24 березня після захоплення російськими військовими корабля «Костянтин Ольшанський» «Черкаси» залишався єдиним військовим кораблем на Донузлаві під українським прапором.

 

 

 

Ми-35М_над Севас_2014-03_1

25 березня ввечері російські військові захопили корабель. Штурм здійснювався за допомогою двох вертольотів Мі-35 та трьох швидкісних катерів. Він тривав понад дві години…

27 березня 2014 року рішенням сесії Черкаської міської ради командиру корабля Юрію Федашу було присвоєне звання почесного громадянина міста Черкаси, а команду корабля вирішено нагородити за заслуги перед містом.

Джерело: http://www.ukrmilitary.com/

Top
Рейтинг@Mail.ru Система Orphus