Презентована влітку 2015-го мобільна казарма “ржавіє” на подвір’ї командування штабу сухопутних військ | MILITARY NAVIGATOR
1877_729x547

Презентована влітку 2015-го мобільна казарма “ржавіє” на подвір’ї командування штабу сухопутних військ

Командування Сухопутних військ України вирішило, що солдатам в АТО та полігонах не потрібна казарма зконструйована та обладнана за стандартами НАТО, котра за годину-півтори збирається до розмірів контейнера, який може перевозити будь-яка логістична техніка.  327878 779363 каз1910

Павло Хазан експерт з питань державного будівництва і інформаційної безпеки у своєму статусі на Facebook ще 10 лютого 2016 року нагадав про проект Пересувна казарма, яку ще в літку 2015-го  презентував і передав командуванню штабу сухопутних військ для подальшого виробництва Фонд оборони країни.

– Хочу нагадати, про один з найбільш важливих і великих проектів Фонд оборони країни Пересувна казарма, який ми презентували ще 11 червня 2015 року.

Це спільна інноваційна розробка «Фонду оборони країни», «Південного машинобудівного заводу» та компанії «NewArk».

 Пересувна казарма являє собою кімнату площею 65 кв. м, у якій є спальні місця для 30 осіб, кондиціонер, телевізор та місце для гігієни. Мобільна казарма може функціонувати як цілком автономно в польових умовах, так і підключатися до наявних мереж. Головний конструктор компанії «NewArk» Вадим Бєляєв розповів, що при транспортуванні розміри казарми, яка складається з металевих конструкцій, зменшуються втричі. Модуль представляє стандартний 40-футовий контейнер, площина якого при розгортанні збільшується до 65–80 кв. м. А для його розгортання в польових умовах потрібно від 60 до 90 хвилин. Також в інноваційному винаході створено комфортні умови проживання при температурі від мінус 40 до плюс 40 градусів за Цельсієм.

фото © green-stone13.livejournal.com

Пересувна казарма

При розробці модуля конструктори враховували вимоги приписів штабів армій НАТО, а також актуальні потреби сучасної української армії. Його перевагою є те, що він може бути базою для штабних приміщень, польових шпиталів, складів озброєння, господарчих приміщень, кімнат для проведення тренінгів тощо.
фото © green-stone13.livejournal.com

Пересувна казарма

Голова «Фонду оборони країни» Павло Хазан зазначив, що цей проект спрямовано на зміну системи дислокації, базування і забезпечення українських військ. Вартість модуля — понад 1 млн грн. «Сьогодні ми продемонстрували, що такі масштабні проекти можна реалізовувати в Україні силами вітчизняних компаній, а масове виробництво, звичайно ж, знизить собівартість модуля», — повідомив він.
фото © green-stone13.livejournal.com

Пересувна казарма

Вже минуло більше року , як мобільна казарма знаходиться на подвір’ї командування штабу Сухопутних військ України на вул. Дегтярівській 19 у Києві.

Цей проект ми змогли реалізувати завдяки спонсорам фонду, на нього було витрачено 3,5 млн гривень (було сконструйовано та побудовано три мобільні будинки). Жодної копійки від держави ми на це не отримали.

І тепер головне питання: чому керівництво Міноборони до сих пір так і не знайшло часу, щоб взяти вже готові розроблені конструкції, сучасні, екологічно чисті, ефективні та недорогі і впровадити їх виробництво для армії?

За його словами конструкція була розроблена та впроваджена в рамках спільного проекту з компанією-виробником «NewArk» і представляє собою мобільний трансформований модуль. Це дає можливість військовим швидко розгортати комфортабельні польові бази де завгодно, в тому числі і в зоні бойових дій.

При транспортуванні модуль представляє собою стандартний 40-футовий контейнер, площа якого при розгортанні, яке навіть у польових умовах займає 90 хв., збільшується до 65-80 м² і може умістити 32 військових.

– Після презентації в Дніпропетровську для національних та регіональних ЗМІ, ми привезли цей чудовий будиночок на одну із виставок воєнпрому до Києва, де протягом кількох днів він збирав оплески українських, американських, шведських, польських та канадських військових, дипломатів та волонтерів. Це будинок зроблений відповідно до зелених технологій, дозволяє суттєво зберігати тепло та електроенергію, має систему рекуперції, LED-освітлення та багато інших самих модернових систем – розповідає експерт.

Він звертає увагу керівництва держави на те що Фонд оборони країни готовий за потреби  надати всі необхідні документи для впровадження цього проекту на державному рівні. Наші військові на фронті заслуговують на те, щоб  державний бюджет витрачався ефективно, а уряд України  дбав про наших військових так само, як дбає про свою армію уряд Ізраїлю чи Великої Британії.img_20150626_121941_2_1140x0-1024x768каз1880 каз1887

– Широкий Лан (нелюдські умови проживання- ред.) став відомим через активну позицію військових . А скільки ще таких місць, де українські солдати та офіцери знаходяться в нелюдських умовах? При цьому армія продовжує витрачати чималі кошти на капітальне будівництво та фортифікаційні споруди, які потім ніхто не використовує. Але хочу знову зазначити, що питання оборони країни – це пряма функція уряду та урядових установ, а не благодійних фондів та волонтерів – заявив Павло Хазан експерт з питань державного будівництва і інформаційної безпеки.

Джерело: http://fakty.ictv.ua/ua/ukraine/suspilstvo/20160211-1575139/http://www.ukrmilitary.com/2015/06/blog-post_14.html

Система Orphus