Представлено новий в Україні мінометний мобільний комплекс | MILITARY NAVIGATOR
c8be53bc57af0ca03066d9b517de6868f0943166

Представлено новий в Україні мінометний мобільний комплекс

Новий мінометний комплекс може розгорнутися за півхвилини і вимагає втручання тільки на етапі завантаження міни в тубус.

Перший зразок інноваційного міномета представили в рамках міжнародної виставки "Зброя та безпека".

Керівник проекту Вахтанг Гахеладзе стверджує — при розробці брали під увагу всі найдрібніші деталі. Допоміг цьому бойовий досвід самого Вахтанга — ще недавно він сам служив артилеристів у 81-й окремій аеромобільній бригаді.

Втілюють ідею у життя Українське Агентство з перспективних науково-технічних розробок і Укроборонсервіс. Однак у бойових умовах комплекс зможуть випробувати в кращому разі через рік — попереду ще чимало бюрократії, випробування дослідного зразка та боротьба за можливість опинитися в планах державної закупівлі.

Діє мінометний комплекс на базі власного програмного забезпечення, куди надходить оперативна інформація від навідників.

 - фото 109612

343466

Характеристики: Калібр міномета – 120 мм, він може вражати до 8 одиничних цілей одночасно. Автомобіль по шосе може розвивати швидкість у 100 км/год, по грунту – 60 км/год. Запас ходу – 500 км. Боєкомплект становить 40 мін. За підтримки безпілотників дальність розвідки комплексу – до 20 км.

«Аналогів подібних комплексів в Україні немає. І що важливо таких комплексів немає в розробці і в Росії, головна перевага ММК — його мобільність: він здатний розвернутися всього за 30 секунд, а вже через 2-3 секунди після залпу машина може починати рух» — розповідає автор ідеї Вахтанг Гахеладзе.

Джерело: InfoResist.

 • Andriy Shinko

  Ну прям так і нема аналогів - БТР-3М2

  • Anton

   В БТР-3М2, донецких мусоровозах и на "Отамане" миномётной поддержки (представленном на той же выставке) стоит просто миномет на борту, наводить который должны люди ручками. Здесь же, полная автоматизация наведения на цель, разворачивания и сворачивания комплекса. Всё что делают люди - водят машину и роняют мины в миномёт. Эту зараза интегрируется в общее информационное поле и получает оттуда координаты целей моментально с систем артиллерийской разведки или от наводчиков. Время реакции на запрос об арт ударе сокращено в разы за счёт ПО и автоматизации. Так что это решение как раз дешевле в конечном итоге нам и дороже москалям.

 • sunta0

  а мусоровозы донецкие с которых минометы стреляли*?
  и дешевле, и просторней

 • Arni Bosh

  зважаючи, що міномет на шассі Барса-8 від "Богдана", думаю, шлях від демо-версії до прийняття на озброєння буде значно коротший року.
  доведено Гладковським
  в такому випадку може це і добре

  • Anton

   Марка шасси не принципиальна. Саму систему можно, в принципе, поставить на любую отечественную броне-колымагу. Можно даже в микроавтобус, защиты будет ноль, но конспирация это ж наше всё! Главное, чтоб по размерам подходило.

   • Arni Bosh

    Це, в принципі зрозуміло. Останнім часом у нас деякі розробки озброєння/модулів/оснащення йдуть в компексі з тими чи іншими носіями. І це не погано (скажімо, як БММ Тритон і станція Джеб та інші). Адже просувається не тільки шассі, а й засоби ураження/оснащення, роблячи такий собі довершений комплект. Хоча, в принципі, ніхто і не каже, що поєднувати одне треба виключно з іншим. Як на мене - це великий "+", бо не треба додатково розробляти якісь нові елементи з'єднання та вирішувати інші конструкторські моменти, які виникають в процесі. Усе зроблено до презентації.

    А в конкретному цьому випадку... Гладковський & Ко своє слово скажуть :-)

Top
Рейтинг@Mail.ru Система Orphus