ПОШУК І ЗНЕШКОДЖЕННЯ ПІДВОДНИХ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ ЗДІЙСНЮЮТЬ ТЕЛЕКЕРОВАНІ РОБОТИ | MILITARY NAVIGATOR
Снимок000

ПОШУК І ЗНЕШКОДЖЕННЯ ПІДВОДНИХ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ ЗДІЙСНЮЮТЬ ТЕЛЕКЕРОВАНІ РОБОТИ

— Міжнародній водолазній групі приготуватися до підводних занурень. Є висока ймовірність замінування підводної частини корпусу корабля, — таке розпорядження отримали учасники водолазної компоненти навчання «Сі Бриз-2017».

Водолази із понаднормативною швидкістю заходилися розгортати водолазний полігон. Одягнули обладунки, налаштували новітнє водолазне спорядження країн НАТО, а далі розробили план спусків на глибину. На причалі зібралося зо два десятки найбільш підготовлених водолазних фахівців України, США, Великобританії, Канади, Грузії та Румунії.

— Це санітарний катер «Сокаль». Його заміновано противником. Перша група здійснює пошук та ідентифікацію, а друга готова до підсилення, — керує діями підлеглих старший багатонаціональної водолазної групи. Попри інтернаціональний склад, українські водолази добре розуміли партнерів. Вони досить впевнено застосовують англійську водолазну термінологію.

За лічені хвилини водолазна група на човні вже наближалася до замінованого об’єкта.

— Перший, другий і третій... пішли! Слідкувати за мотузкою. Це зв’язок з партнерами. Якщо вони подадуть спеціальний сигнал, треба запускати гідролокатор бокового огляду для проведення більш детального та безпечного дообстеження вибухонебезпечного предмета, виявленого на катері, — пояснює дії водолазів лейтенант 8-ї саперної частини ВМС США Емма Мансуеті.

— Безпека військовослужбовців під водою — пріоритет, тому в певних ситуаціях для пошуку і знешкодження підводних вибухонебезпечних предметів використовують також і телекерованих роботів. Приміром, роботи можуть дистанційно знищувати міни. Тобто складні завдання розмінування ми виконуємо на відстані. Це важливий аспект. У цій ситуації виграють усі, передусім водолази, — додає американський офіцер.

У разі неможливості буксирування міни на безпечну для людей відстань, її підрив здійснюють на місці. З аналогічними проблемами американці досить часто стикалися у Перській затоці, де виконували завдання з підводного розмінування. Тепер набутий досвід передають своїм партнерам.

Загалом, як зазначив начальник пошуково-рятувальної служби Військово-Морських Сил Збройних Сил України капітан 2 рангу Олексій Нестеров, водолазна група протягом двох тижнів відпрацювала практичні спуски під воду, завдання з пошуку, огляду та знищення вибухонебезпечних предметів, підйому на поверхню з дна моря затонулих об’єктів й надання медичної допомоги постраждалому під водою глибоководнику.

Віталій ПАНЧИШИН

http://na.mil.gov.ua

Система Orphus