Польські компанії хочуть озброювати Україну – Rzeczpospolita | MILITARY NAVIGATOR
23.02.2016 Tarnow , ul. Kochanowskiego , Zaklady Mechaniczne Tarnow S.A.Debata "Rzeczpospolitej: " Rola Polskiej Grupy Zbrojeniowej w programie modernizacji Polskich Sil Zbrojnych "N/z od lewej: Weronika Myck - Narodowe Centrum Studiow Strategicznych , gen.bryg. Adam Duda - szef Inspektoratu Uzbrojenia MON , Ryszard Kardasz - dyrektor PCO Spolka Akcyjna , Wojciech Palka - dyr. biura platform ladowych - Polska Grupa Zbrojeniowa Fot. Piotr Guzik/Fotorzepa

Польські компанії хочуть озброювати Україну – Rzeczpospolita

Видання пише, що Київ цікавиться широким спектром польського озброєння, а також досвідом у модернізації Т-72.  Під час ярмарки озброєння в Києві під назвою Arms&Security, яка пройде на початку жовтня, оборонпром Польщі збирається розгорнути найбільшу експозицію.

Про це пише Rzeczpospolita, додаючи, що польські виробники зброї сподіваються, що Україна стане їхнім великим клієнтом.targi-wojskowe-w-kielcach 075135_r0_620

"Ми розраховуємо на перелом у бізнесі продажу озброєння, встановлення чітких правил і шляхів фінансування найпередовіших програм і спільних підприємств", - сказав президент Польської палати виробників національних оборонних засобів Славомир Кулаковський.

Після Майдану і початку війни в Донбасі польські компанії, зокрема Maskpol Konieczki і Lubawa, почали продавати Україні оборонне обмундирування, бронежилети, шоломи, балістичні щити. Поступово ця співпраця почала переходити і до бойових засобів. "Промисловий центр оптики" почали постачати українським військовим прилади нічного бачення, системи спостереження для бронетехніки і різне електрооптичне обладнання для особового складу. Після періоду ретельної підготовки угоду про співпрацю з Україною в області безпілотної розвідки в минулому році в Києві підписала приватна компанія  WB Electronics.yourfile

"У нас був період дуже плідної співпраці", - сказав прес-секретар компанії Томаш Бадовський.

Видання зауважує, що ці відносини у оборонній сфері розвивалися не в односторонньому порядку.

"Ми домовилися і розвинули дійсно ефективну співпрацю з українськими центрами "Прогрес" і "Луч" в області розробки лазерних систем наведення для гаубиць і артилерійських установок, а також протитанкових керованих ракет Pirat", - сказав професор Збігнєв Пузевич, який очолює науково-виробничий центр Telesystem Mesko.612-1024x681

Видання додає, що з неофіційних джерел дізналося про зацікавленість України в польському досвіді модернізації танків Т-72, а також в артилерійських радарах, розроблених варшавських науково-виробничим центром PIT-Radwar, сучасним обладнанням стеження з "Промислового центру оптики". Крім того, українська сторона, за даними видання, хоче купити польські снайперські гвинтівки. Також Київ хоче налагодити поставки деталей для українських заводів з виробництва зброї, оскільки деякі підприємства українського оборонпрому опинилися в руках проросійських бойовиків на захоплених територіях Донбасу.

Кулаковський підтвердив, що Київ зацікавлений також польськими технологічними стимуляторами, які здешевлюють навчання солдатів, засобами зв'язку, електричними системами розпізнання і спостереження, які полегшують ведення бою вночі.

"Нинішній ярмарок буде успішним, якщо вдасться з'ясувати з перших уст, яке озброєння Києву потрібне в першу чергу і чи буде кредитна підтримка для фінансування цих замовлень", - сказав Кулаковський.

Тим часом, США продовжують розглядати питання про надання Україні летальної зброї. За словами глави Пентагону, дане питання "знаходиться на розгляді" і рішення буде залежати від того, як Росія буде виконувати Мінські угоди".

Питання про надання Україні летальної зброї розглядається в США після початку російської агресії у 2014 році. Посол України в США Валерій Чалий вважає, що Україна навряд чи отримає летальна зброю від США до виборів президента через відсутність політичного рішення Білого дому.

За матеріалами:DT.UA

Джерело: http://dt.ua/UKRAINE/

Top
Рейтинг@Mail.ru Система Orphus