Польща рветься втрутитися у російсько-український конфлікт | MILITARY NAVIGATOR
735292

Польща рветься втрутитися у російсько-український конфлікт

Посол Польщі в Україні вважає, що переговорний процес щодо конфлікту в Україні має враховувати питання деокупації Криму.

У Польщі знову запропонували сформувати новий, альтернативний мінському, формат переговорів Польща і США могли б увійти в альтернативний мінському процесу формат переговорів, який стосувався б також питання деокупації Криму, заявив посол Польщі в Україні Ян Пєкло.

Як зазначив дипломат в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", якщо Мінські домовленості не будуть працювати, то учасникам необхідно задуматися про новий формат переговорів.

"Зараз у нас є Мінські домовленості, і всі країни повинні виконувати свої зобов'язання за цими угодами, але якщо Мінські домовленості не будуть працювати, то потрібно думати про новий формат, можливо із залученням США", - зазначив він.

Пекло висловив переконання, що вирішення кризи в Україні без залучення сусідніх країн, таких як Польща, буде проблематичним.27981076

"Було б цілком природно, якби Польща увійшла до нового формату", - зазначив він.

При цьому, дипломат переконаний, що в новому переговорному форматі має бути підняте питання Криму.

"Проблема "Мінська" в тому, що він стосується лише Донбасу, але не Криму. Крим повинен бути наступним", - уклав Пекло.

Раніше Ян Пєкло заявив, що Польща повинна увійти в новий формат переговорів по врегулюванню ситуації в Донбасі, оскільки "мінський" формат практично вичерпав себе.

Нагадаємо, 8 вересня Президент Польщі Анджей Дуда вказав на неспроможність "нормандського формату"переговорів і заявив про бажання Польщі активніше брати участь у врегулюванні ситуації в Донбасі.o-00403986-a-00037218

Раніше, в середині серпня, Дуда запропонував Петру Порошенку розширити діючий "нормандський формат переговорів з Донбасу (зараз - Україна, Німеччина, Франція і Росія), ввівши в нього найсильніші держави Європи, а також сусідів України, в тому числі і Польщу.

Як писала Тетяна Силіна в статті для DT.UA  "Мінська халабуда", в результаті Дуда отримав відмову від Порошенка, який навіть не потрудився загорнути її в більш дипломатичну обгортку, ніж "ми не потребуємо нового формату"; а потім Варшаву (вже по дипломатичних каналах) відчитали за ініціативність "старші європейські товариші".

Тим часом, посол США в Україні Марі Йованович заявила, що США поки не збираються приєднуватися до зустрічей у нормандському форматі (Німеччина, Франція, Україна та Росія).

Джерело: http://dt.ua/POLITICS/

Система Orphus