Перемога! В армії впроваджено розрахунковий аркуш із зазначенням видів та розмірів виплат військовослужбовця | MILITARY NAVIGATOR
Soldiers from 1st Battalion, 80th Airmobile Brigade of the Ukrainian army stand in formation before a ceremony at the International Peacekeeping and Security Center Oct. 8. The ceremony officially marks the start of their 55-day training rotation as part of the Joint Multinational Training Group-Ukraine. The mission of JMTG-U is to reinforce defensive skills of the Ukrainian Ground Forces in order to increase their capacity for self-defense. (Photo by Army Staff Sgt. Elizabeth Tarr)

Перемога! В армії впроваджено розрахунковий аркуш із зазначенням видів та розмірів виплат військовослужбовця

Ура! Відтепер фінансові служби військових частин зобов'язані доводити до військовослужбовців, що проходять службу в зоні АТО, розрахунковий аркуш із зазначенням видів та розмірів виплат військовослужбовця, які він отримав за останній місяць. Лист № 248/3/9/1/1197 від 02.11.2016 р. за підписом директора Департаменту фінансів Міністерства оборони України Олега Шевчука з відповідною вказівкою був днями доведений до керівників фінансових підрозділів частин ЗСУ.MO_Banner_335_UkrТакож розроблений та рекомендований формат розрахункового аркуша при автоматизованому нарахуванні та шаблон розрахункового аркуша у форматі Excel.

Що означає запровадження такої довідки?

Грошове забезпечення військовослужбовця складається з багатьох складових - це оклади, премії та різноманітні надбавки. В залежності від обставин сума виплати із місяця в місяць може мінятися. Дотепер військовий отримував на картку суму грошей, часто не розуміючи, з яких причин вона, наприклад, менша ніж та, на яку він розраховував. Звичайно, це викликало постійне дратування та невдоволення серед більшості вояків. Тим більш, що в результаті помилок, недбальства, а підчас і свідомого зловживання, що мало місце під час нарахування грошового забезпечення, військові втрачали частину своїх коштів, не маючи на руках жодного підтвердження про здійснені виплати аби ефективно захистити свої права.

Дана форма довідки наразі стане практичним інструментом з контролю та прозорості виплат грошового забезпечення. В ній будуть відображені базові статі нарахувань, стягнень та, що важливо, вона міститиме інформацію, яка впливає на нарахування поточного місяця, а саме, кількість днів за участь в зоні АТО та на лінії зіткнення, поточна вислуга років та інші. Маючи ці дані, військовослужбовець може завжди перевірити правильність нарахувань, виявити помилки або інші невідповідності та звернутися за перерахунком.

Ще рік тому під час служби у фінансовому підрозділі 5 БТГр 81 бригади я розробив та запровадив таку довідку для військових своєї частини. Нашими хлопцями таке рішення було сприйнято "на ура"! Довідка показала свою корисність та ефективність, тому я вирішив піти далі та запропонувати впровадити «Розрахунковий лист військовослужбовця» у всіх підрозділах Збройних Сил України.

Рішення, яке я використовував у себе в частині, було позитивно сприйнято керівництвом МО та в якості зразка було передано IT-фахівцям Департаменту фінансів МО та адаптовано до різних видів програмного забезпечення, що використовується в армії.

Окрема особиста подяка Директору департаменту фінансів МО України, генерал-майору Олегу Шевчуку, який відразу позитивно сприйняв цю ідею та став основним драйвером реалізації її впровадження. За короткий строк - біля двох місяців - була підготовлена уся технічна частина цього проекту, відпрацьована в тестовому режимі та направлена на війська.

Сподіваюсь, що практика видачі таких довідок буде успішно впроваджена та міцно закріпиться в армії, адже захисники Батьківщини повинні отримувати прозору інформацію стосовно нарахованих та виплачених їм коштів.

На малюнках: шаблон із застосуванням можливостей програми Microsoft Excel та формат розрахункового аркуша при автоматизованому нарахуванні грошового забезпечення

Автор:  - координатор громадської ініціативи «Закон і порядок в ЗСУ»

Джерело:http://censor.net.ua/b4238

 • Багнет

  Щоб не було таких "портянок" ("онучь") потрібно залишити посадовий оклад (80% грошового забезпечення), вислугу років (якась фіксована сума за кожен новий рік служби десь по 200 грн.) та премію (залишок 15-20% ) і все, ніяких інших надбавок . Для тих хто на фронті окремі виплати ( бойові) які можно поділити наприклад на "лінії". "Перша лінія", "друга ліній", можливо "третя лінія".

  Пенсіонерам окрема "сітка" пенсій, яка не залежить від поточних виплат, а лише від посади та вислуги років і індексується (переглядається) залежно від інфляції та наявності коштів.

  • Сергей Русин

   а кто Вам мешает спросить, почему должностной оклад командира бригады меньше должностного оклада маникюрщицы и педикюрщицы, которые работают в МО? А по поводу стойкой пенсии нужно в законодательстве ликвидировать ВИНАГОРОДУ. Эта дополнительное "щомисячне забезпечення" и есть корень всего зла, потому что это единственная выплата, которая при изменении размера не влияет на перерасчет пенсии. Посмотри структуру денежного содержания сейчас.

 • Одер

  Багнет, а що військове звання ні до чого?

  • Багнет

   Так - "ні до чого". Військове звання залежить від посади. Наприклад у бригаді один комбат капітан, а інший майор. У них однакові обов'язки - чому має відрізнятися грошове забезпечення? Звісно можна виплачувати "за звання", але зробиш велику різницю між ними і стикнемся з тим, що вищезазначені капітан і майор будуть сильно різнитися в оплаті, зробиш маленьку різницю, теж будуть не раді - бо мало.
   Крім того велика різниця спричинить великий розрив в оплаті нижньої ланки і старших офіцерів.

 • Сергей Русин

  Ой. Может теперь за ум возьмутся вояки и начнут вопросы задавать, почему должностной оклад меньше минималки.

 • лікс

  То з них ще й військовий збір деруть?

Система Orphus