Однокласник «Іскандера»: військовий експерт оцінив міць українського «Грома-2″ | MILITARY NAVIGATOR
ISKANDER_150327_01

Однокласник "Іскандера": військовий експерт оцінив міць українського "Грома-2"

Нещодавно в Дніпрі розробники анонсували створення нового оперативно-тактичного комплексу під назвою "Грім-2", який розроблений на базі конструкторського бюро "Південне".

Новий ракетний комплекс України "Грім-2" може скласти конкуренцію російському наземному комплексу "Іскандер-М", який здатний вражати ціль на відстані до 500 кілометрів.
Про це в коментарі "Обозревателю" розповів експерт у сфері розвитку військово-промислового комплексу (ВПК) України Максим Глущенко.

BxTf6За його словами, напрацювання по "Грім-2" з'явилися в Україні ще 15 років тому, проте до цього моменту всі спроби зі створення зброї упиралися у відсутність належного фінансування.

"Це реальний проект, який при належному фінансуванні та уваги з боку керівництва країни може бути реалізований. Як швидко, питання складне. Дуже від багатьох факторів залежить. Основна перешкода, в яку завжди упиралися розробки цього проекту – банальна відсутність фінансування. Грошей ніхто не давав, оскільки не вважали, що Україні необхідна така зброя. Тепер в тому, що нашій країні потрібен потужний щит систем ППО, думаю, ні в кого немає сумнівів", - зазначив Глущенко.

Він зазначає, що "Грім – 2" це "однокласник російського "Іскандера", яким люблять хвалитися в РФ", розповідаючи, що він здатний вражати цілі на відстані до 500 км.1384476027_67840_480267522023284_632829560_n"Сьогодні захист українського неба забезпечують ще радянські зенітно-ракетні комплекси середньої дальності  модифікацій ПТ або ПС та "БУК-М1". Головна проблема в тому, що системи застаріли, а терміни експлуатації багатьох ракет минули або закінчуються – вік "найстарішого" ЗРК перевищив 40 років, а "наймолодшому" – понад 25 років", - розповів він.buk-m1-2-zen-ra-sred-04Також, за словами експерта, проблемою є те, що практично всі українські ЗРК вимагають заміни елементної бази, яка також виробляється в Росії.

"На сьогодні Україна, на відміну від Росії, не має ЗРК дальнього радіусу дії. Останній комплекс С-200 здатний уражати повітряні цілі на дальності близько 200 км був знятий з озброєння в 2013 році. У Росії ж є сучасний ЗРК С-400, здатний стріляти на відстань до 400 км. Той самий хвалений "Іскандер". Україні проблему потрібно вирішувати комплексно: елементна база; комплекси ближньої дальності під ракети С-125, яких у нас багато і комплекси дальнього радіусу. Це дорогі програми не на один рік, але їх необхідно розвивати", - резюмував Глущенко.197002_600

Оборонним бюджетом України, який за заявою Банковій, став рекордним для країни, передбачено виділення Міноборони 4,6 млрд гривень на розвиток і розробку озброєнь.

Крім того, на реалізацію заходів з підвищення обороноздатності країни закладено 3,6 млрд гривень.

Джерело: http://ukr.obozrevatel.com/society/

 • Одер

  Першочергове завдання ВПК - ППО. А Сапсани-Громи - не першочергові витрати коштів. БЧ Искандера ~ 500 кг в неядерном оснащенні. Мі-24 може взяти дві ФАБ-500. Не кажучи про бойові літаки.
  Тому ракетні ОТК - дорога лякалка для цивільних.
  Першочергово:
  1) сучасний зв'язок;
  2) ефективна розвідка (вкл. електронну);
  3) РЕБ;
  4) ВПС і ППО.

  • Багнет

   А МІ-24 зможе ФАБ-500 "завести" хоча б на 3-4 км в глиб ворожого тилу, а на 500км?
   Так можна сказати, що залізничний вагон доставить 60 тон вибухівки.

   Кожній масованій сухопутній інтервенції передують удари авіації та ОТРК і поки ті не знищуть всі більш менш вагомі цілі, наступ не почнеться.
   ППО - пріоритет №1

 • Roman Savaryn

  Ми24 в так званій зоні ато вже другий рік як не роблять бойових вильотів через кацапське ппо. А гратися в гонку озброєнь з рфами , більше обт і бтр, це нам всеодно не допоможе отримати перевагу. Нас при бажанні закидають мясом і танками. Потрібно інвестувати в опорні пункти артилерію звязок і реб,а також в мобільні птрк сили швидкого і миттєвого розгортання,а не в кількісний склад. Ппо теж немало важливе. Але за умови неможливості застосувати авіацію рф буде використовувати проти опорних пунктів складів ібазових таборів отрк. Тому потрібні саме невеликі мобільні групи для підтримки опорників за умови домінування нашої розвідки реб і артилерії.

 • лікс

  Шось я не доганяю , що іскандер що грім , на скільки я розумію, призначені для ураження наземних цілей, до чого тут ппо, буки і таке інше, шось тут експерти ,якусь кашу написали .

Top
Рейтинг@Mail.ru Система Orphus