Не можна ампутувати окуповані території — відмова від окупованих територій не означає мир | MILITARY NAVIGATOR
д 2012

Не можна ампутувати окуповані території - відмова від окупованих територій не означає мир

Дурний політик небезпечніший підлого. Просто тому, що здатний натворити більше бід для своєї країни. Я думаю про це всякий раз, коли чую заклики українських депутатів відокремити окуповані території. Цього літа з подібною ініціативою виступав Віктор Балога, а на початку осені естафету підхопила Вікторія Сюмар. Кожен раз підбираються лише "благі" аргументи для цього кроку. І в повній відповідності з прислів'ям всі вони здатні призвести прямо в пекло, пише Павел Казарин спеціально для "Крым.Реалии". 1181Формально, ініціатори референдумів говорять про те, що Україна втомилася від окупованих територій. Що їх реінтеграція здатна поховати соціальний консенсус, що намітився в країні. Що відмова від сходу і півострова знову подарує Україні цілісність державного кордону і можливість зближення з міжнародними організаціями. Що ніхто не зможе пояснювати низькі темпи євроінтеграції замороженими конфліктами і територіальними претензіями.

Але реально всі ці аргументи не варті виїденого яйця. Тому що вони не вирішують українські проблеми, а навпаки – лише посилюють їх.

Головний суб'єкт всіх українських проблем – це не наявність проросійських настроїв в ряді областей. Головна проблема – це Кремль, який останні три роки активно намагається знищити український суверенітет. До тієї пори, поки в московських кабінетах сидітимуть люди, переконані у своєму праві вважати сусідню країну своєю колонією, спроби дестабілізації України будуть продовжуватися.

І саме тому санкції – нехай навіть у їхньому нинішньому порівняно "вегетаріанському режимі – критично важливі для Києва. Просто тому, що вони скорочують кількість ресурсів, які знаходяться в розпорядженні Москви. Так, Захід не готовий йти на повне заморожування закордонних активів Кремля або, скажімо, торговельне ембарго – як це було у випадку з режимом Слободана Мілошевича. Але навіть нинішні обмеження на кредитування або передачу технологій теж змушують Кремль порівнювати свої зовнішньополітичні бажання з можливостями.

Любий референдум про ампутацію сходу чи Криму призведе до знищення підстав для цього санкційного тиску. Тому що в подібному випадку Україна сама визнає, що у неї немає територіальних спорів з Росією. Що Донбас не окупований Росією, а відокремлений від решти країни у відповідності з бажанням самих громадян України. Що кримчани не стали заручниками анексії, а "самі обрали своє майбутнє".krym-belbek-rossiysko-terroristicheskie-voyska-prikryvayutsya-grazhdanskimi-taktika-putlera

Якщо провести такий референдум, то Київ позбудеться своїх козирів, а Москва не втратить рівним рахунком нічого. Навпаки, вона зможе почати новий етап дестабілізації в інших регіонах сусідньої країни.

Все вищесказане зовсім не означає, що Київ повинен погоджуватися на будь-який сценарій повернення контролю над Донбасом. Навпаки, якщо кон'юнктура переговорів не влаштовує Україну, вона цілком може піти на сценарій "заморожування" конфлікту: коли агресор продовжує нести відповідальність за зроблене, але втрати потерпілої сторони не збільшуються. Але для всього цього зовсім не обов'язково офіційно відмовлятися від територій. Навпаки, – достатньо лише затягувати переговорний процес настільки, наскільки це буде потрібно.105795

Так, можна зрозуміти тих, хто говорить, що країна втомилася від війни. Але будемо реалістами – ключі від миру знаходяться не в Києві, вони у Москві. В України є лише один сценарій, який здатний одномоментно подарувати стійкий мир. Цей сценарій – капітуляція. І якщо він нас не влаштовує, то пора звикнути до того, що легких рішень чекати не варто.

Джерело: http://ru.krymr.com/

Система Orphus