На яку техніку робитимуть ставку в розвитку Сухопутних військ до 2020 року (ФОТО) | MILITARY NAVIGATOR
14405132857ckp_l

На яку техніку робитимуть ставку в розвитку Сухопутних військ до 2020 року (ФОТО)

Із початком російської агресії в 2014 році, різко зросла потреба в сучасній техніці в Сухопутних військах України. Але якщо в перші роки війни, техніки потрібно було багато і різної, а поставки були хаотичні, то тепер уже настав період планування і чіткого аналізу. На міжнародній науково-технічній конференції «Перспективи розвитку озброєння і військової техніки Сухопутних військ» у Львові начальник Озброєння Збройних Сил України Микола Шевцов окреслив основні пріоритети в постачанні військ на період до 2020 року. З них можна зрозуміти, які новинки з'являться на озброєнні ЗСУ в ці роки, пише AUTO-Consulting.

Механізовані війська
У танкових військах продовжать експлуатувати наявні зразки ОВТ, які за прогнозами матимуть високу бойову ефективність на середньострокову перспективу, з використанням модернізації у бік підвищення їх мобільності, захищеності, бойової ефективності, розширення варіантів застосування (багатофункціональності). Але оновлення бронетанкового озброєння буде відбуватися за рахунок зразків вітчизняного виробництва.

1410937219uWbr_hА саме. ЗСУ поповниться танками «Оплот», «Булат», бронетранспортерами БТР-3, БТР-4, бойовими машинами піхоти БМП-1 з новим бойовим модулем. Є в планах і важка бойова машина піхоти на базі танка Т-64, про яку говорять ще з 2014 року. Знайде своє застосування і модернізований МТЛБ з підвищеною броньовий захистом і новим бойовим модулем);
1421240680R661_h 1409035701x4wp_h 1471972204iBRO_h 1426146791ttEd_hЗа словами Шевцова, продовжиться і модернізація наявного бронетанкового озброєння шляхом встановлення нових прицільних комплексів, зокрема й тепловізійних, розширення спектру високоефективних боєприпасів (ракет протиповітряної оборони і протитанкових), нових бронебійних і кумулятивних снарядів, активних і пасивних засобів захисту, збільшення запасу ходу за рахунок встановлення більш потужних і економічних двигунів;
1410955649FVIz_hЄ в планах і комплекс заходів із підвищення живучості бойових броньованих машин (БТР, БРДМ), танків від ураження кумулятивними зарядами шляхом установки на них знімних захисних решіток (із забезпеченням можливості їх швидкого монтажу (демонтажу), засобів активного і динамічного захисту;
1495821153PmOZ_hАвтомобільний транспорт

Найбільша реформа чекає автомобільний транспорт. Тут заплановано модернізацію парку автотехніки шляхом заміни карбюраторних двигунів на дизельні. Йдеться про Урал-375, ЗІЛ-131 і ГАЗ-66. Крім того, заплановано оснащення частин (підрозділів) нової автомобільної та інженерної технікою (зокрема вантажівками, бронеавтомобілями і автомобільними тягачами великої потужності на базі КрАЗ);
14725496286s8A_h 1480695594I1E8_hЗаплановано і низку заходів із вдосконалення бронезахисту автомобільної техніки. З'являться броньовані вантажні автомобілі.

Буде посилена і протиосколочний і антимінний захист автомобілів. А саме, пріоритет буде зроблений на капсульне виконання відділення розміщення водія і командира із забезпеченням захисту донної частини капсул легкими броньованими плитами;
1469785852tXeE_hВідділення для десанту буде виконано у формі окремого знімного броньованого модуля, який має автономні системи колективного захисту і кондиціонування повітря. Ще один пріоритет - це установка коліс з безкамерними шинами.
14679832836JfP_hДля наявної техніки поставлена задача розробки, випробування і установки енергозберігальних систем (пристроїв), що забезпечують підвищення потужності двигунів внутрішнього згоряння при зниженні витрат палива і робочої температури двигунів.

З урахуванням досвіду бойових дій і експлуатації різної техніки в 2014-2017 рр, в Сухопутних військах робитимуть ставку на відновлення наявних зразків інженерної техніки на вітчизняних підприємствах і їх модернізацію з переведенням на єдине базове шасі з дизельними двигунами.

Крім того, військові поставили завдання з розробки для автомобільної техніки коліс, стійких до ураження кулями і осколками боєприпасів, а для всієї бронетанкової техніки - кріплень для установки АГС, СПГ, ПТУР, великокаліберних кулеметів.

З'явиться і новий вид техніки. За словами Шевцова, з урахуванням досвіду бойових дій в Сирії, Іраку, виникла необхідність в розробці на базі автомобілів типу «пікап» броньованих мобільних установок, обладнаних крупнокаліберними кулеметами, СПГ, пусковими установками ПТУР.
1411120379RUj6_hАртилерія і ППО

Триватимуть роботи з модернізації систем РСЗВ БМ-21 «Град», РСЗВ 9К58 «Смерч»;

завершення випробувань і прийняття на озброєння нового ракетного комплексу «Грім-2»;
1495038452woXC_hмодернізація самохідних гаубиць і артилерійських систем 2С1, 2СЗ, Д-30, Д-20;
1463384194VTlp_hмодернізація самохідного протитанкового ракетного комплексу 9П149;
1415178581HE2I_hрозробка 155-мм самохідної гаубиці і пострілу до неї, комплексу мінометного озброєння з керованою міною, переносного реактивного гранатомета, 120-мм самохідного міномета і керованої міни до нього;
1460555656X9Ou_hмодернізація ЗРК «Оса-АКМ» (бойових машин 9А33БМ3), ЗРК «Тунгуска», ЗСУ-23-4 «Шилка» (до рівня ЗПРК «Biała» (Польща) з метою підвищення їх бойових можливостей (перш за все, в частині підвищення ефективності боротьби з малорозмірними повітряними цілями, які застосовуються на малих і гранично малих висотах (крилаті ракети, БПЛА і т.д.);

забезпечення противокульового і протисколкового захисту зенітних установок ЗУ-23-2 та установки їх на автомобільну базу (ГАЗ-66, ЗІЛ -131, «Урал-4320», КрАЗ) для прикриття частин (підрозділів) на марші. Ще ціла низка заходів запланована з модернізації систем управління, зв'язку, розвідки і т.д. Як бачимо, напрямки, в цілому все правильні. Це і бронювання транспортних вантажівок, і антимінний захист і антикумулятівние решітки на бронетехніці і т.п. Ще один важливий момент - це те, що військові усвідомили, що для ритмічного постачання запчастинами потрібно переводити більшість техніки на єдине шасі.

Система ProZorro - це добре, але потрібні і стратегічні рішення. Армія повинна їздити на однакових вантажівках, чи то транспорт, шасі для спецобладнання, заправники, тягачі або шасі для "Градів" - щоби в разі пошкодження, можна було легко зняти запчастини з іншої машини і продовжити рух. Ці правила написані кров'ю попередніх воєн.

Цікава і думка про розробку пікапів з встановленими озброєнням і легким бронюванням. Такої техніки в українській армії ще не було. Але ось чого ми не виявили в пріоритетах, то це використання квадроциклів. Цю техніку в ЗСУ чомусь знову проігнорували. Але ж вони є на озброєнні вже десятків армій світу, в тому числі і Росії. І для Сухопутних військ такий транспорт також був би корисний. Також в Сухопутних військах зробили правильні висновки і щодо підвищення антимінного захисту, розділених капсул і т.д. Такі рішення також давно напрошувалися. І техніку таку в Україні також навчилися робити.

Звичайно, якогось прориву в розвитку озброєнь ЗСУ до 2020 року в цій доповіді ми не побачили. І в армії Росії ці заходи або вже реалізовані, або зараз реалізуються в тій чи іншій мірі. Але якщо Сухопутним військам України вдасться втілити весь перелічений комплекс заходів, то вже буде не погано. Армія від цього стане реально сильнішою.
http://expres.ua

Top
Рейтинг@Mail.ru Система Orphus