На верфі поблизу Неаполя почалося будівництво новітнього десантного корабля для ВМС Італії | MILITARY NAVIGATOR
4453667_original-696x464

На верфі поблизу Неаполя почалося будівництво новітнього десантного корабля для ВМС Італії

12 липня 2017 року на верфі італійського суднобудівного об’єднання Fincantieri в Кастелламмаре-ді-Стабія поблизу Неаполя почалося будівництво для ВМС Італії універсального десантного корабля (будівельний номер С.6260, Trieste). Здача його італійському флоту запланована на 2022 рік.

Будівництво для ВМС Італії універсального десантного корабля (УДК, – Landing Helicopter Dock, LHD) була передбачено в прийнятому італійським парламентом в кінці 2014 року Законом про флот (Legge Navale) із загальною вартістю фінансування 5,428 млрд євро. Крім будівництва УДК, даний закон передбачав будівництво для італійського флоту також шести (потім семи) великих “патрульних кораблів” типу РРА (загальна планова вартість шести одиниць була заявлена ​​2,62 млрд євро, з опціоном ще на чотири кораблі, головний корабель РРА було розпочато будівництвом на верфі Fincantieri в Мудджіано в Спеції 13 лютого 2017 року), корабля комплексного постачання LLS (планова вартість 325 млн євро, було розпочато будівництвом як Vulcano на верфі Fincantieri в Ріва Трігозо в Генуї 12 липня 2016 року) і двох багатоцільових швидкісних катерів для сил спеціального призначення UNPAV (40 млн євро, будівництво веде компанія Intermarine).

Фактично командування ВМС Італії після затвердження Закону про флот протягло значне збільшення розмірів і вартості запланованих до будівництва за цим актом бойових кораблів. В результаті УДК до моменту видачі на нього контракту “виріс” з заявлених флотом під час обговорення Закону роком раніше з 20 тисяч тонн водотоннажності і довжини 180-190 метрів до 32 тисяч тонн водотоннажності і довжини 245 метрів, перетворившись на повноцінний авіаносний корабель (іменований ” багатоцільовим УДК “) з планованим базуванням винищувачів F-35B (при тому, що знаходиться зараз в складі ВМС Італії авіаносець Cavour має 30 тисяч тонн водотоннажності і найбільшу довжину 244 метри). Кораблі типу РРА також перетворилися фактично в великі багатоцільові фрегати нового покоління, із загальною вартістю семи законтрактованих кораблів в 3,9 млрд євро.

Контракт вартістю 1,126 млрд євро на будівництво УДК був виданий міністерством оборони Італії 1 липня 2015 року консорціуму Raggruppamento Temporaneo di Impresa (RTI), освіченій об’єднаннями Fincantieri і Finmeccanica (нині Leonardo). Із зазначеної вартості контракту на частку Fincantieri доводиться 853 млн євро і на частку Leonardo – 273 млн євро. Споруда корпусу корабля буде здійснюватися на верфі Fincantieri в Кастелламмаре-ді-Стабія, а після спуску на воду корабель буде відбуксований для добудови на верф Fincantieri в Мудджіано в Спеції.

Передбачається, що після введення в дію новий УДК замінить у складі ВМС Італії легкий авіаносець Giuseppe Garibaldi, що знаходиться в строю з 1985 року.4453572_original-1-696x300

4453918_original-696x262http://military-informant.com

Top
Рейтинг@Mail.ru Система Orphus