Ляпас. Пентагон передасть контракти «Волга-Дніпро» українському «Антонову» | MILITARY NAVIGATOR
IMG_5167

Ляпас. Пентагон передасть контракти «Волга-Дніпро» українському «Антонову»

Минулого тижня стало відомо, що оборонне відомство США розірвало всі контракти з російською авіакомпанією «Волга-Дніпро». Таке рішення Пентагон пояснив тим, що діяльність компанії суперечить американським інтересам, підтримує антиамериканський режим і розповсюджує зброю. В якості підтвердження була наведена інформація про поставку «Волга-Дніпро» двох винищувачів Су-30МК2 у В'єтнам в грудні 2014 року в інтересах «Рособоронекспорту».

A mine-resistant ambush-protected vehicle is loaded onto a Russian Antonov An-124 Ruslan by the 20th Logistics Readiness Squadron at Shaw Air Force Base, S.C., June 30, 2012. The MRAP was one of three that was sent to the 8th Army in the Republic of Korea along with communication satellites and additional supplies. The plane departed Shaw 9:15 a.m., July 2, 2012.

A mine-resistant ambush-protected vehicle is loaded onto a Russian Antonov An-124 Ruslan by the 20th Logistics Readiness Squadron at Shaw Air Force Base, S.C., June 30, 2012. The MRAP was one of three that was sent to the 8th Army in the Republic of Korea along with communication satellites and additional supplies. The plane departed Shaw 9:15 a.m., July 2, 2012.

Як стало відомо 73online.ru через розрив контракту ульяновська компанія втратить одне з найбільш перспективних й економічно вигідних своїх напрямків вантажоперевезень – Афганістан та Ірак. А це призведе до того, що завантаженість авіакомпанії, яка на період з січня по вересень 2016 року склало 45%, може скоротитися до катастрофічних 20%-30%. Більш того, за повідомленням американських ЗМІ, всі контракти, які раніше були укладені між Пентагоном і «Волга-Дніпро», американці мають намір передати українському «Антонову», який також володіє літаками «Руслан».vorfeld_frachtbereich_sued

До останнього моменту 10 машин АН-124 «Руслан» компанії «Волга-Дніпро» виконували регулярні рейси в Афганістан і Ірак в рамках контракту з Пентганом (точніше, з його дочірніми структурами). В ульяновській компанії зізналися, що напрямок - дуже фінансово вигідний, і до 2014 року бізнес ріс як на дріжджах»:

«Ми виконуємо польоти для нафтовиків з Х'юстона, штат Техас, і летимо в Африку або Центральну Азію, потім в Європу і назад у Сполучені Штати, з бази ВПС «Чарльстон» прямуємо в район відповідальності Центрального командування, розвантажуємося в Афганістані, беремо там на борт додатковий вантаж і доставляємо його в Кувейт, після чого переміщаємося в Південну Америку з нафтовим вантажем знову для Сполучених Штатів, потім Індонезія, Австралія, Росія. Літаки борознять небо, практично постійно перебуваючи в русі».

«Defense Media Network» пише: «За останні десять або близько того років російські і українські комерційні перевізники виконали тисячі польотів на підтримку американських і союзницьких військових операцій в Афганістані і Іраку, а також по всьому світу».

Можливість призупинення комерційної співпраці між військовим відомством США і Росією в сфері транспортування по афганському маршруту почало обговорюватися американською стороною з 2014 року.

І ось зараз стало відомо, що всі контракти між «Волга-Дніпро» і військовим відомством США будуть розірвані. Більше того, американська сторона планує передати всі замовлення українській стороні – корпорації «Антонов», яка володіє сімома «Русланами» (тільки ці літаки підходять для вантажоперевезень за вказаними напрямками).

Як писав аналітик вашингтонської атлантичної ради Джеймс Хесик, це може стати способом зміцнити оборонну промисловість України:

«Треба не просто відновити контракт з «Антоновим», треба розширити його, вивести за межі наданих шести надважких літаків. Києву потрібні гроші, а торгівля в більшості випадків побиває допомогу. Діючи в дусі настрою Заходу, покарати Росію в торговельній сфері, треба вивести компанію «Волга-Дніпро» за дужки цих взаємин. Треба зробити це цілком українсько-натовським підприємством. Це набагато менш провокаційний крок, ніж гарантії безпеки, але цей крок буде більше, ніж просто сигналом».

Джерело 73online.ru у компанії «Волга-Дніпро» повідомило, що незважаючи на розмови, які велися останні 4 року про те, що компанія може потрапити під санкції США, тут до кінця не вірили, що таке можливе. Адже українські літаки не зможуть заповнити всі польоти, що здійснюються авіакомпанією «Волга-Дніпро». Факт розриву відносин тут розцінюють як крок, який матиме вкрай негативні наслідки для перевізника.

За даними відомства «Росавіація», за період з січня по вересень 2016 року перевезення "Волга-Дніпро" скоротилися на 15% порівняно з аналогічним періодом 2015 року. На даний момент її завантаженість складає 45% від наявних потужностей. Втрата американських клієнтів призведе до того, що завантаженість перевізника може скоротитися до критичних 20%-30%.

Автор: Алена Иванова

 

Система Orphus
Inline
Inline