Литва викликала до себе російського посла через «Іскандери» під Калінінградом та провокації у Балтійському морі | MILITARY NAVIGATOR
385546390

Литва викликала до себе російського посла через "Іскандери" під Калінінградом та провокації у Балтійському морі

МЗС Литви викликало до себе російського посла Олександра Удальцова, вручивши йому ноту протесту через регулярні провокації ВМС РФ у Балтійському морі.

Про це повідомляє агентство Delfi.

 

Россия отправила

 

"12 жовтня в Міністерство закордонних справ був викликаний посол РФ у Литві Олександр Удальцов. Йому вручили дипломатичну ноту, в якій висловлено ​​заклопотаність у зв'язку з повторюваними діями ВМС Росії, такими, що порушують права і свободу суверенної ЛР у виключній економічній зоні Литви в Балтійському морі", - йдеться в повідомленні литовського відомства.
 
10 жовтня російські військові кораблі звеліли суднам, які перебували у виключній економічній зоні Литви в Балтійському морі, змінити курс. МЗС закликає РФ послідовно дотримуватися норм міжнародного права, принципів добросусідства і забезпечити, щоб подібні інциденти не повторювалися.

Російському послу також повторно висловили заклопотаність у зв'язку з дислокацією ракет "Іскандер-М", які можуть нести ядерні боєголовки, в Калінінградській області та польотами російських літаків над Балтійським морем. Винищувачі місії повітряної поліції НАТО тільки 6-9 жовтня 20 разів піднімалися, щоб супроводити російські літаки, що пролітали поруч із повітряним простором НАТО.

"Іскандер" - системи мобільних балістичних ракет, які прийшли на заміну радянським ракетам "Скад" (Р-17). Дві керовані ракети мають дальність до 500 км і можуть нести звичайні або ядерні боєголовки.

Джерело:http://ua.censor.net.ua/n410232

Top
Рейтинг@Mail.ru Система Orphus