ЛитПолУкрбриг буде повністю готова до виконання завдань за 1–2 роки | MILITARY NAVIGATOR
1454407563_1

ЛитПолУкрбриг буде повністю готова до виконання завдань за 1–2 роки

У цьогорічному Марші незалежності брала участь литовсько-польсько-українська бригада. Її появу серед парадних розрахунків прокоментував Президент України Петро Порошенко: «Це перший її такий вихід у світ. І мені цей вихід дуже сподобався. Вона виглядала достойно». Про майбутнє ЛИТПОЛУКРБРИГ та співробітництво наших країн розповів Міністр охорони краю Литовської Республіки Юозас Олєкас.b083fe9fe78519288ca407

— Пане міністре, якщо говорити про ЛИТПОЛУКРБРИГ, то наскільки може бути ефективним підрозділ, що складається з військових різних країн?

— Ефективність — це найголовніше завдання для цієї бригади. Ми вже маємо досвід створення литовсько-польського батальйону. Це свого часу допомогло нам ефективно опанувати штабні процедури і порядок дій НАТО. Нещодавно відвідував штаб ЛИТПОЛУКРБРИГ разом із Міністром оборони України і бачу, що там працюють вмотивовані люди.

Якщо говорити про український підрозділ у складі бригади, то, по-перше, його необхідно навчити процедур і дій за стандартами НАТО, а по-друге, нам треба запозичити досвід українців, накопичений за два останні роки.b3d71c424056882e9410c2452877807fe3111f72ada6e78b073920cf4d4598cf57a817ab195b66e6

Я впевнений, що до кінця року ми досягнемо злагодженості в роботі штабу і після проведення штабних навчань розпочнемо злагодження підрозділів. Думаю, що в 2017–2018 роках ми зможемо сказати, що литовсько-польско-українська бригада готова до виконання завдань.

— Як ви оцінюєте зусилля Міністерства оборони України в питанні реформування?

— Я хочу привітати генерала армії України Степана Полторака з рішеннями, спрямованими на перехід на стандарти НАТО до 2020 року, які він особисто ухвалив і запропонував парламенту й Президенту України. Я впевнений, що за цей час українські Збройні Сили вийдуть на якісно новий рівень.

— У чому полягає співробітництво військових відомств України та Литви?

— Наше співробітництво досить широке. Ми ділимося інформацією, експертами, проводимо спільні навчання. Наші інструктори навчають українських військових, українці діляться з нами досвідом, набутим у районі АТО.

Створення ЛИТПОЛУКРБРИГ, де наші офіцери спільно працюють у штабі бригади, проводять спільні навчання, — це один з елементів співпраці.LitPolUkrbrig4 af5df7556d135c148253c6d320ff9390b4ac36c8

Також ми надаємо вашому війську деяку матеріальну допомогу, здійснюємо реабілітацію поранених українських військовослужбовців тощо. На даний час реабілітовано більше сотні бійців. Також проведено кілька десятків операцій для тих, хто їх потребував. Ми маємо наміри й у подальшому надавати таку допомогу.

— Що означає для Литви членство в НАТО?

— Це дуже значний крок вперед. Передусім це запозичення досвіду інших країн, наших союзників. До того ж ми всі разом як одна команда створюємо умови безпеки нашої країни з допомогою інших країн Альянсу. У нас проводяться навчання за участю союзників зі США, Німеччини, Франції. Згідно з рішенням саміту НАТО на нашій території після нового року буде розміщений міжнародний батальйон. Це демонструє, що колективний захист діє, і потенційний агресор стикнеться не тільки з литовськими військовослужбовцями, а й з військовими Альянсу. Звичайно, у випадку прямої агресії батальйону замало, але не треба забувати, що Литва виділяє на оборону достатній фінансовий ресурс, закуповує нову техніку, комплектує підрозділи особовим складом. А цей батальйон — це сигнал, щоб не виникали питання, прийде НАТО на допомогу чи ні. Альянс уже на території Литви і разом з нашими хлопцями готовий дати відсіч агресору.

 

Передісторія:

26 жовтня 1997 року у Варшаві між Україною і Польщею було підписано угоду про створення спільного миротворчого батальйону (ратифікована Верховною Радою України після тривалих дискусій 6 квітня 2000 року).

Польсько-український батальйон (POLUKRBAT — пол. Polsko-Ukraiński Batalion Sił Pokojowych, або укр. Українсько-польський миротворчий батальйон) — це окремий батальйон, призначений для участі в міжнародних миротворчих і гуманітарних операціях, що проводяться під егідою ООН або міжнародних сил, створених згідно з рішенням Ради Безпеки ООН.

За офіційними даними, батальйон числом 700 чоловік було сформовано 21 березня 1998 .

Згідно з угодою, місце постійної дислокації польського компонента батальйону було визначено на території Польщі, місце постійної дислокації українського компонента батальйону - на території України. Мовою спілкування особового складу був затверджений англійська мова. Офіцери та сержанти проходили фахову підготовку у військових навчальних закладах США

Від Польщі до складу створюваного батальйону було включено підрозділ з військовослужбовців 14-ї бронетанкової бригади.

Від України до складу батальйону був включений 1-й окремий спеціальний батальйон збройних сил України імені гетьмана Петра Сагайдачного (сформований з числа військовослужбовців 310-го механізованого полку 24-ї окремої механізованої бригади Сухопутних військ України), в складі якого було підрозділ військової поліції.
У подальший час, в ході щорічних ротацій особового складу, у складі батальйону служили військовослужбовці інших підрозділів.
12 червня 1999 року НАТО прийняло рішення про створення стабілізаційних сил в Косово (прийняте рішення поширювалося і на Польщу, яка була членом НАТО з 12 березня 1999 року).

1 вересня 1999 року Україна розпочала участь в операції.

Підготовка українського компонента батальйону проходила у відповідності зі стандартами НАТО.

Перед відправкою українського батальйону в Косово, на початку осені 1999 року з військовослужбовцями були проведені спільні українсько-американські навчання.

Діяльність
У 2000 - 2010 рр. батальйон брав участь у миротворчій операції в Косово у складі багатонаціонального з'єднання «Схід» (Multinational Task Force «East») сил KFOR. Зоною відповідальності батальйону в Косово був анклав в муніципалітеті Штрпце.60228У 2000 році місцем постійної дислокації батальйону стала військова база США «Бондстіл», хоча частина особового складу української частини батальйону була розміщена в таборах, розташованих на території муніципалітету Штрпце - в населених пунктах Брезовіца (табір "Бреза") і Рака (табір "Золотий лев").HMMWV_3826_P9_+4...В 2004 році військовослужбовці польсько-українського батальйону у складі 6 омбр коаліційних військ під проводом США брали участь у бойових діях в Іраку.

1 травня 2011 року в часи правління російської маріонетки Віктора Януковича (міністр оборони М. Б. Єжель) було оголошено, що  українсько-польська угода 1997 року про створення батальйону втратила чинність (хоча спочатку, в момент підписання, угода була безстроковою), батальйон було розформовано.

Джерело: http://na.mil.gov.ua/

Top
Рейтинг@Mail.ru Система Orphus