КрАЗ звинувачує чиновників Міноборони в маніпуляціях, щоб відмовити в закупівлі | MILITARY NAVIGATOR
Bankoboev.Ru_gruzovik_kraz

КрАЗ звинувачує чиновників Міноборони в маніпуляціях, щоб відмовити в закупівлі

Екс-радник Президента України Юрій Бірюков оприлюднив на своїй сторінці у Фейсбук (www.facebook.com/yuri.biriukov/posts/1768829440052532) статистику несправностей по 811 автомобілях КрАЗ, які були закуплені Міністерством оборони за останні 2 роки. Притому порівняв ці показники з несправностями 120 вантажівок МАЗ-Богдан, також закупленими Міноборони. Співвідношення вийшло 824 проти 15 поломок. На цій підставі Юрій Бірюков задається провокаційним запитанням: "И вот теперь скажите мне, ведь вы все знаете - продолжать покупать г... от КрАЗа? Патамуштапатриотично" Очікувана і реакція користувачів мережі на нібито "бракоробів" КрАЗу. Тільки ось в цифрах була явна маніпуляція.

Бірюков наводить цифри зі звітів комісії Міноборони за статистикою поломок за 2 роки для автомобілів КрАЗ:

На 811 единиц техники - 824 поломки! И они еще что-то там про поддержку отечественного производителя? Про налоги и рабочий коллектив? Про гребанную инженерную школу и мать-их-производственные-традиции? 824 поломки на 811 единиц!

173 электрогенератора! Министерство ДВАЖДЫ останавливало прием техники, требуя замены этих генераторов. О, как мило - генератор 1702.3771, производства Российской Федерации. Коробка передач - 31, охлаждение двигателя - 33, рулевое управление - 34, тормозная система - 29, сцепление - 23, ведущие мосты - 11, и дальше еще на две страницы.

ВСЕ договора сорваны по срокам поставок. Сорваны настолько крепко, что в 2015 году на три месяца были перенесены сроки формирования двух артиллерийских бригад и выдвижение их в АТО. Зашибись!

І тут же у Бірюкова йде статистика по 120 автомобілях МАЗ-Богдан, які на тлі КрАЗів виглядають просто супернадійними:

по просьбам читателей, статистика поломок МАЗов (120 машин) - электропроводка - 6, охлаждение - 1, рулевое - 1. коробка - 1, ведущие мосты - 3, прочее - 3. Все.

Однак Бірюков забув написати за який період зібрана статистика по МАЗ-Богданах, при яких пробігах і в яких умовах вони експлуатувалися. Адже МАЗ-Богдани почали закуповувати тільки в 2016 році, а публічно їх показали лише наприкінці липня, та й то на навчаннях у Литві. Виходить, що цифри несправностей по КрАЗам за період бойових дій 2014-2015 рр. на мільйонних сумарних пробігах Юрій Бірюков порівняв з сотнею кілометрів пробігів на мирній території для МАЗ-Богданів?

Цю ж маніпуляцію помітили і на Кразі. Як повідомила прес-секретар ХК "АвтоКрАЗ" Діна Стєганцева:
поставка МАЗів була в квітні - ці машини ще «пороху не нюхали», деякі на навчаннях у Литві, решта на складі, а у тієї невеликої партії, що надійшла в частини, за нашою інформацією, отриманою від військових, суцільні виходи з ладу гальмівної системи шлангів. Статистику по КрАЗам Бірюков взяв за два роки експлуатації в важких умовах і при низькій професійній підготовці солдатів-строковиків – некоректне порівняння.

Де порівняння за пробігом? Де по навантаженям? Він порівнює двовісні МАЗи, які по асфальту доїхали до складу зберігання і вже виявилися дефекти з виходом трансмісії на КрАЗах-тягачах, які тягають 70-тонні танки по суцільному бездоріжжю.

Вся інформація від Бірюкова однобока, некоректна, що знову-таки вказує на спробу маніпулювати громадською думкою. Швидше за все, він у потрібний час починає формувати громадську думку і дискредитувати КрАЗ, щоб виправдати підготовлюване рішення знову закупити МАЗи.

Відповідально заявляємо, що ні в 2015-му році, ні в 2016 - му КрАЗ не зірвав жодного контракту з МО, на що розраховували недоброзичливці. Більш того, контракт 2016 року, при термінах поставки 31.12. 2016, станом на 1.08 КрАЗ виготовив всі законтрактовані автомобілі. Причини зриву створення бригад потрібно шукати в інших місцях, а не на КрАЗі. - повідомила прес-секретар "Автокразу".

КрАЗ весь час допомагав, допомагає і буде допомагати нашим бійцям. Ми без оплати відновлюємо свою техніку після підривів, неправильної експлуатації, у випадках, на які не поширюється гарантія. Оперативна виїзна бригада механіків на місці не сидить, за першим дзвінком летить на допомогу, не розбираючись, з якої причини і що вийшло з ладу, тому що розуміємо, що за цим стоять життя бійців. Ми не ведемо статистику, скільки і чого ми благодійного зробили, і не міряємося з військовими, у кого більше проблем. Ми спільно робимо важливу справу – по захисту кордонів і життів військових - резюмували на Кразі.

Показово, що в 2016 році КрАЗ вже не серед лідерів по закупівлі техніки для Міноборони. Юрій Бірюков поінформував, що в 2016 році у КрАЗу було закуплено 105 вантажівок, тоді як МАЗ-Богдан було поставлено 120 одиниць.

Злив такого "компромату" в мережу віщує великий дерибан бюджетних коштів, який ось-ось візьмуть на цей рік, і там буде багато "сюрпризів".

Щоб виправдати закупівлю МАЗів вдалися навіть до маніпуляцій громадською думкою. Хоча про негативні наслідки і для економіки, і для армії закупівлі іноземної техніки говорилося вже неодноразово. Замість того, щоб "палити" КрАЗ і псувати репутацію підприємства, обом українським підприємствам варто було давно домовитися і розподілити сфери впливу. Адже очевидно, що українська армія повинна їздити на українських вантажівках. Тим більше, що нам Бог дав такий перевірений часом армійську вантажівку як КрАЗ. Він не годиться для міжнародних перевезень, але для армії і бездоріжжя - він підходить ідеально.

Черкаський завод "Богдан Моторс" - це теж потужне і сучасне підприємство, яке б могло на шасі КрАЗів випускати кунги, кузова, надбудови та інше необхідне обладнання. Крім того, в армії є незаповнені ніші по позашляховикам (раніше були УАЗи), санітарним авто (раніше були УАЗи), легким і середнім вантажівкам (ГАЗ-66, ЗІЛ-131) і т. п. Цю техніку не випускає КрАЗ і тут у "Богдан Моторс" є і напрацювання і можливість її випускати. Для України було б краще, якщо б працювали і КрАЗ " та "Богдан Моторс", які б спільними зусиллями швидше б наповнили армію сучасною і надійною технікою.

Джерело: http://www.autoconsulting.com.ua/

 • Олександр

  Однотуровий і тут свого богдана пропихує. а хто такий бірюков і так всім відомо

  • Валерий Кельт

   бред

 • Andriy Shinko

  Краз таке ж приватне підприємство як і інші

  • Олександр

   а що хтось з керівництва Автокраза зараз є президентом і лобіює свої приватні інтереси в державних питаннях?

 • Дмитрий Донской

  По факту нужен сильный контроль приемки Кразов. Если почитать отчеты, то 173 поломки генератора на новых машинах это сильно многовато. Вообще заметил если пустить на самотек выполнение заказов, обязательно на чем то сэкономят, как тот же Талан. А если дать публичный нагоняй так сразу и качество появляется, и работа над ошибками. Однозначно как производитель военной оборонки нужен отечественный производитель, вчерашние "братья" в одно мгновение могут стать врагами и плакала вся комплектуха с обеспечением. Действительно можно было бы поделить рынок крупнотонажных и средних тягачей на 2 конкурирующие фирмы.

 • Alexander_g

  цікаво а богданівські мази не ломаються??? богдази на відміну від кразів( виробництво яких майже повністю локалізоване в Україні) виробляються великовузловою зборкою комплектів з Білорусі, а контрольний пакет мазу належить масковітам

Top
Рейтинг@Mail.ru Система Orphus