КАСКА АДРІАНА М1915, АБО ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ ШОЛОМА | MILITARY NAVIGATOR
Снимок66

КАСКА АДРІАНА М1915, АБО ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ ШОЛОМА

На початку минулого століття у справі захисту вояків від впливу вражаючих елементів відбулася дуже знаменна подія — восени 1915 року на озброєння армії Французької Республіки почали надходити перші партії шоломів, які захищали як від осколків сна рядів, так і від шрапнелі (для цьо го вздовж осі шолома був встановлений гребінь).

Шолом був розроблений французьким генералом Огюстом Луї Адріаном, тож увійшов в історію як каска Адріана М1915. Шолом складався з чотирьох частин: півсферичне склепіння шолома, передній і задній козирки (обидва з гострими окантованими краями) і гребінь, що прикривав вентиляційний отвір і підсилював захисні властивості шолома. Виготовлявся шолом зі сталевого листа завтовшки 0,7 мм і мав загальну вагу 700–800 г, що залежала від розміру, яких було три.

Оскільки шолом виявився досить ефективним проти шрапнелі, дешевим і простим у виробництві, то до кінця Першої світової він використовувався майже всіма військами французької ар- мії. За його допомогою в Першій світовій війні вдалося знизити втрати від артилерійського вогню майже в чотири рази.

Згодом шолом був прийнятий на озброєння в Бельгії, Греції, Італії, Російській імперії (а потім й у СРСР), Японії, Люксембургу, Мексиці, Марокко, Перу, Польщі, Югославії. Тільки у Франції було виготовлено майже 20 мільйонів касок Адріана.

Протягом ХХ століття сталевий захисний шолом кардинально не змінювався аж до моменту розробки технологій виготовлення виробів з параарамідних матеріалів і надвисокомолекулярного поліетилену. Але це вже зовсім інша історія.

http://na.mil.gov.ua

Система Orphus
Inline
Inline