ГААГА: АНЕКСІЯ КРИМУ – ВІЙНА РОСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ | MILITARY NAVIGATOR
belbek_22-03-2014-02

ГААГА: АНЕКСІЯ КРИМУ – ВІЙНА РОСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ

З моменту початку окупації кримського півострова і війни на Донбасі пройшов вже досить тривалий період часу. За цей відрізок назбиралося вже чимало фактів, які підтверджують, що зі сторони Росії проти України здійснюється агресія.

В зв’язку з цим вже чимало позовів було подано в міжнародні інстанції, зокрема – до суду по правам людини у Страсбурзі, арбітражний суд Стокгольма, міжнародний суд Гааги. Позивачами виступають як чиновники так і прості громадяни.

Завдяки зібраним незаперечним фактам 14 листопада Міжнародний кримінальний суд в Гаазі прирівняв анексію Криму Росією до міжнародного збройного конфлікту.

Про це йдеться в щорічному звіті попереднього розслідування прокурора Фату Бенсуда.1449923607_0_19f5ca_45f884fe_orig

«Згідно з отриманою інформацією, ситуація на території Криму і Севастополя рівнозначна міжнародному збройному конфлікту між Україною і Російською Федерацією. Даний міжнародний збройний конфлікт почався не пізніше 26 лютого, коли Російська Федерація задіяла особовий склад своїх збройних сил для отримання контролю над частинами території України без згоди уряду Україна», – йдеться у звіті.krym-belbek-rossiysko-terroristicheskie-voyska-prikryvayutsya-grazhdanskimi-taktika-putleraЗауважується, що право міжнародних збройних конфліктів можна застосувати до даної ситуації і після 18 березня 2014 року в тій мірі, в якій події на території Криму і Севастополя будуть рівнозначні стану окупації, що триває.141126143332_crimea_russia_soldiers_624x351_gettyimagesНа думку суду, встановлення факту правомірності початкової інтервенції, яка спричинила за собою окупацію, не потрібно. Таким чином, даний міжнародний конфлікт може бути розслідуваний за нормами Римського статуту.

Канцелярія прокурора Гаазького суду також має інформацію про утиски кримських татар на півострові, насильницьке переміщення 179 заарештованих осіб на територію РФ, примусову мобілізацію на військову службу жителів Криму.

Як повідомляється у звіті, прокурор продовжить збір доказів із даної ситуації в 2017 році.

Джерело: http://hromadske.ua/

Система Orphus