ДП Антонов шукає $703 млн на запуск серійного виробництва | MILITARY NAVIGATOR
ant09796

ДП Антонов шукає $703 млн на запуск серійного виробництва

Щоб запустити повномасштабне виробництво найбільшому авіавиробнику України ДП Антонов необхідно залучити $703,2 млн. Про це йшлося під час наради щодо проблем авіапрому, у вівторок, 29 листопада, яке провів прем'єр-міністр Володимир Гройсман.анЗа останні п'ять років (2011 рік - дев'ять місяців 2016-го) підприємство виготовило й продало 16 літаків: шість - Ан-32, чотири - Ан-148 і шість Ан-158.

Керівництво компанії звернулося до прем'єр-міністра з проханням допомогти підприємству. "За останні 10 років жоден літак не побудований з прибутковістю, - сказав президент корпорації Українська авіабудівна компанія (УАК) Михайло Гвоздьов. - У нас є вигляд нового літака без російських комплектуючих і є ринки для нього. Ми знаємо як рентабельно провести цей літак. Але жоден покупець не купить літак, якщо в цьому не буде зацікавлена власна держава. Нам потрібні не стільки гроші, скільки допомога в організації лізингової компанії, щоб ці літаки полетіли".

За словами Гвоздєва, компанія знайшла всі необхідні комплектуючі на заміну російським, але для їх остаточної локалізації в Україні та закупівлі за кордоном необхідно $77,5 млн. Крім цього Антонову необхідні кошти для оновлення виробничих потужностей. Всього, для запуску серійного виробництва в 2018 року, компанії необхідно $703,2 млн.

Також Антонов розраховує на отримання держзамовлення на закупівлю літаків для держструктур. Зараз у компанії є контракт з Міноборони на будівництво трьох модифікацій Ан-148.

Якщо вдасться залучити фінансування, 2018-2021 роках Антонов готовий випустити майже 100 літаків: 60 штук - Ан-148/158, 18 - Ан-178 і 18 - Ан-132.

Прем'єр доручив підготувати програму розвитку авіапрому: "Це повинна бути середньострокова програма. З чіткими завданнями: хто, що і в які строки повинен зробити. І кожен повинен взяти на себе відповідальність. Мова йде про програму розвитку авіації у військовому та цивільному секторах. Це має бути комплекс заходів, спрямований на запуск серійного виробництва".

За словами Гройсмана, вже в січні уряд готовий приймати окремі постанови, спрямовані на підтримку авіапрому. "Гроші ми знайдемо", - запевняє прем'єр.

Денис Кацило
ЛIГАБiзнесIнформ
Информационное агентство
www.liga.net
 • Одер

  Все, Про Ан-70 ні гу-гу. Прийнятий на озброєння Збройних Сил України 19 січня 2015 р. Замовили 2 літака і Що? А потрібно хоча б 20 шт. Щоб ворог знав про наші можливості десанту в Крим.

  • Anton

   Семидесятка - уже всё. На неё забили, если кто не в курсе. Слишком много российских частей замещать нужно. Антонов сейчас разрабатывает Ан-188 - это типа переделка семидесятки под турбореактивные двигатели. Его ниша - где-то между C-130 Геркулесом и C-17 Жлобмастером (!). Параметры чуть похуже семидесятки (как и у любой переделки и адаптации), но тут мы уже сможем РЕАЛЬНО конкурировать с эйрбасовским A-400M, поскольку, как минимум, уже будем способны сами строить этот самолёт без кооперации с кацапетовкой.

   http://bmpd.livejournal.com/1345207.html

 • Oleksiy Alex

  Це просто жесть. Мало того, що Україна реструктуризувала борги "Антонова", як вони знову друть гроші. Маєте договір з саудитами, з китайцями, компанію "Авіалінії Антонова" і знову не стає??? Може варто ДП "Антонов" перетворити в ПАТ "Антонов" і гроші знайдуться.

Система Orphus