Депутати випробували українські міномети калібрів 82 та 60мм та М120-15 «Молот» (ВІДЕО+ФОТО) | MILITARY NAVIGATOR
image

Депутати випробували українські міномети калібрів 82 та 60мм та М120-15 "Молот" (ВІДЕО+ФОТО)

Депутати і журналісти були свідками того, як проходять державні випробування озброєння розробленого вітчизняними конструкторами. Йдеться про міномети, які або так само проходять випробування вже у військах, або найближчим часом туди потраплять. Це міномети 82 мм, 120 мм і 60 мм.

Про це повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ.
 
Голова комітету Сергій Пашинський зазначив: "Я вдячний Міністерству оборони і Генеральному штабу за можливість такого парламентського контролю. Тут ми маємо можливість поспілкуватися з виробниками і військовими й переконатися в якості розробок, побачити куди йдуть гроші платників податків. Зараз на наших полігонах ідуть різні випробування. Ось на цьому саме - мінометні. Це означає, що "Укроборонпром" працює, приватні підприємства працюють. Тому я дуже прошу утриматися популістів від заяв про "зраду". Якщо Ви не знаєте чогось, це не означає що цього не відбувається".1000x560_umnevarhmyymnxkfpjga
120 мм міномет "Молот", який зараз прийнято на забезпечення ЗСУ, також проходить державні випробування. Виготовлений він і вдосконалений українськими інструкторами на заводі "Маяк". Заступник керівника комісії з державних випробувань підполковник Валерій Гребонос розповів: "Згідно з програмою методики випробування оцінюється точність і кучність стрільби. У цьому випадку дальність до цілі - 1150 метрів".
 
Випробування "Молота" 120 мм тривають з червня. Проведено оцінки мінімальної і максимальної дальності стрільби. Режим "вогню" міномета, перевірка технічної і практичної скорострільності. Усі результати випробувань не є публічними, а для службового користування. І військові запевнили, що результати відповідають тактико-технічним завданням на виріб.
 
Згідно з програмою і методикою випробувань, ресурс, який виділяється на державне випробування - це 4960 пострілів, з них 1400 з далекобійним зарядом. Поки що відстріляли 1932, з них 410 із далекобійним зарядом.
 
Технічний директор і головний інженер заводу "Маяк" зазначив, що взагалі всього 7 країн у світі випускають міномети. І технічні показники "Молота" 120 мм кращі, ніж в інших виробників. Також додав, що всі зауваження, які виникли в ході випробування, вже усунені.
дивички

дивички

дивички

дивички

дивички

дивички

дивички

дивички

дивички

дивички

дивички

дивички

дивички

дивички

дивички

дивички

дивички

дивички

дивички

дивички

дивички

Голова оборонного комітету зазначив, що продемонстровані зразки озброєнь були виготовлені ПАТ "Завод Маяк" та КБ "Артилерійське озброєння", частина продемонстрованих зразків уже знаходиться на фронті, інші - будуть відправлені туди найближчим часом.

Сергій Пашинський наголосив, що особливою сенсацію має стати 60-мм міномет - новинка української зброї, яку уже чекають на передовій бійці.

Технічний директор заводу ПАТ "Маяк" Валерій Синіцин зазначив, що "зазвичай на розробку нового виду озброєння потрібно 8-9 років, натомість українські конструктори справились за півроку, зараз тривають державні випробування зразків і надалі їх уже візьмуть на постійне використання".

Заступник міністра оборони Ігор Павловський повідомив, що орієнтовний термін випробовування цього міномету становить 1 місяць, після цього він почне постачатися в бойові частини.

"Ми розробили його за пришвидшеною програмою, орієнтовно в грудні все це буде в армії", - сказав заступник міністра.

Народні депутати та журналісти мали змогу протестувати новинку під наглядом конструкторів та професійних військових. Зокрема, можливості міномета випробували члени фракції "Народний фронт" Юрій Береза та Андрій Тетерук.

"Зараз я перевірив міномет на власний досвід. Дуже добре в плані віддачі, навіть та тому рівні, як я прицілився, можна вразити ціль, скажімо, дальністю до кілометра. Дуже елементарно", - сказав Тетерук.

Джерело:http://ua.censor.net.ua/p414423, http://nfront.org.ua/news/

 

Top
Рейтинг@Mail.ru Система Orphus