Чому Україна святкує День захисника 14 жовтня | MILITARY NAVIGATOR
605348

Чому Україна святкує День захисника 14 жовтня

Завтра, 14 жовтня, країна святкуватиме День захисника України.

Вперше це свято з'явилося в календарі у жовтні 2015 року.

Пояснимо, чому для святкування обрана саме така дата і які знаменні події відбувалися у цей день.

Хронологія подій

Ще кілька років тому жінки та дівчати вітали чоловіків з цим святом 23 лютого, оскільки День радянської армії був формально перейменований у День захисника Вітчизни, та й взагалі всі звикли, що Чоловічий день святкується в кінці лютого, а Жіночий – на початку березня. Повна гармонія, особливо якщо додати сюди ще і День святого Валентина.

Однак після початку військового конфлікту з Росією стало зрозуміло, що святкувати український День захисника Вітчизни у річницю створення Червоної Армії як мінімум недоречно.

Про це заявив президент України Петро Порошенко у своїй промові на День незалежності, 24 серпня 2014 року.

День защитника УкраиныЗокрема, Петро Порошенко сказав: "У багатому подвигами літописі українського воїнства безліч битв і дат, гідних стати Днем захисника Вітчизни. Я підкреслюю, що Україна ніколи більше не буде святкувати це свято за військово-історичним календарем сусідньої країни. Ми будемо вшановувати захисників своєї Вітчизни, а не чужої!"

14 жовтня 2014 року указом президента України свято "День захисника України" був офіційно встановлено на 14 жовтня. Одночасно було скасовано указ 2009 року, згідно з яким 23 лютого відзначали День захисника Вітчизни.

З 2015 року 14 жовтня оголошено вихідним днем.

Чому саме 14 жовтня?

Свято Покрови пресвятої Богородиці, що відзначається 14 жовтня, було третім за важливістю (після Різдва та Великодня) для запорізьких козаків. В цей день вони проводили ради, на яких обирали нового гетьмана чи отамана. Тому в 1999 році указом президента України 14 жовтня було встановлено "День українського козацтва".

Крім того, так вже вийшло, що саме 14 жовтня 1942 року була створена Українська повстанська армія (УПА). Під час другої світової війни бійці УПА були єдиними, хто воював одночасно і проти гітлерівців, і проти СРСР, відстоюючи незалежність України.

День защитника УкраиныВраховуючи, що на 14 жовтня припали одночасно два великих свята, пов'язаних з військової доблестю, було абсолютно логічно призначити День захисника України саме на цю дату.

Кого поздоровляти?

Невідомо, наскільки швидко приживеться нове свято в масовій свідомості, але в будь-якому випадку до нього навряд чи варто ставитися як до "Чоловічого дня", коли всім хлопчикам і чоловікам дарують сувеніри, шкарпетки і пінку для гоління.1472157904

Враховуючи, що в Україні йде війна, і саме існування країни багато в чому залежить від армії, вшанування в цей день заслуговують саме ті, хто служать або служили в армії чи ще якимось чином причетні до захисту Батьківщини.

АВТОР: Галина Пташенчук
Top
Рейтинг@Mail.ru Система Orphus