Чому стоїть Львівський бронетанковий, коли в країні війна | MILITARY NAVIGATOR
47068

Чому стоїть Львівський бронетанковий, коли в країні війна

Львівський бронетанковий завод завантажений лише на 8%. Якщо торік на підприємстві відновили 130 одиниць бронетехніки, то нинішнє замовлення становить 12 одиниць. Про це розповів директор ДП «Львівський бронетанковий завод» Роман Тимків.

«Наш завод спеціалізується на ремонті бронетанкової техніки: танка Т-72 і всієї інженерної техніки на їхній базі тощо. Крім того, ми нещодавно освоїли серійне виробництво бронемашини «Дозор», першу партію якої передали в Міністерство оборони і вона вже експлуатується. На жаль, на даний момент наше підприємство не завантажене роботою. Оскільки нема фінансування і танк Т-72 на даний момент не ремонтується. Надіємося, що ситуація найближчим часом поміняється в інший бік», – каже директор КБ ЛБТЗ Роман Тимків.

Оборонне підприємство, на якому працює понад 900 людей, фактично простоює вже четвертий місяць. Причина – державне замовлення на нинішній рік вже виконали чи буде нове – невідомо. І така ситуація не лише у Львові, а й на інших підприємствах оборонної галузі. Адже якщо торік Центральне бронетанкове управління отримало з бюджету мільярд 300 мільйонів гривень, то нинішнього – лишень 450 мільйонів. Насамперед ці кошти йдуть на ремонт і виробництво БМП та танків Т-64. А це значить, що Львівському бронетанковому залишаються крихти з бенкетного столу, бо підприємство спеціалізується на танках Т-72, які не стоять на озброєнні української армії,  і інженерної бронетехніки на базі Т-72.

«Наш завод має унікальний досвід. Торік ми вийшли на рекордну кількість техніки – 18 одиниць на місяць. За 3 місяці ми видали 54 одиниці бронетехніки. За радянських часів тут ремонтували до 68 одиниць техніки на місяць. Тоді на заводі працювало 2 тисячі людей. А зараз завод завантажений лише на 8% порівняно з минулим роком», – розповів директор КБ ЛБТЗ Роман Тимків.

За словами керівника підприємства, з роботою в одну зміну ЛБТЗ може випускати 12 одиниць бронетехніки і до 10 одиниць бронемашин «Дозор» на місяць.

«Зараз ми очікуємо замовлення на нову партію «Дозорів». Просто потрібно внести деякі зміни у конструкторську документацію, тому що Міністерство оборони внесло відповідні зміни до тактико-технічного завдання. Відповідно КБ імені Морозова, яке є розробником автомобіля, внесе зміни. І після цього ми підпишемо контракт», – розповів Роман Тимків.

Утім, якщо сказати, що підприємство зовсім не має замовлень на ремонт чи відновлення танків Т-72, то це не зовсім так.

«Як це смішно і не звучить, але зараз ми ремонтуємо приватні Т-72 – це танки, які свого часу закупили фірми. Ці танки йдуть на експорт, крім того, зараз Нацгвардія формує свою бригаду», – пояснив директор.

Крім того, ДП ЛБТЗ не змогло домогтися від міської ради скасування плати за землю, як це зробили, скажімо, у Херсоні і Тернополі, де міська влада вирішили піти назустріч підприємствам оборонної промисловості під час війни. А ДП ЛБТЗ – це 52 га землі, за які щороку підприємство сплачує до міської скарбниці 6 мільйонів гривень.

Водночас від попереднього керівника Олександра Остапця Львівський бронетанковий отримав у спадок понад 105 мільйонів боргів і цілу купу кримінальних справ, пов’язаних із невиконанням зобов’язань перед «Укроборонпромом». Про це вже писала ІА Дивись.info раніше.

«Коли ми отримали підприємство, то там було понад 105 мільйонів протермінованої заборгованості перед Міністерством оборони за договорами. Ми змогли зменшити цей борг більше ніж на 90 мільйонів», – пояснив ситуацію директор.

Сьогодні вирішити фінансові проблеми підприємства могло б нове замовлення від Міністерства оборони України.

«Насправді, це дуже велика ганьба для країни. Я на війні з осені 2013 року, бо початок Майдану був фактично початком війни. Спочатку ми воювали з голими руками, потім – з коктейлями Молотова і шинами, потім перейшли на автомати.  Але цей час закінчився у червні 2014 року. Після того на війні, на фронті можна вистояти виключно з важкою технікою. І це не кажучи про нові технології. І в такій ситуації, коли в країні війна, а в нас стоять заводи – це просто величезна ганьба… Ми попереджали ще торік, якщо не буде фінансування – оборонні заводи стануть… Чому виник брак фінансування? У 2014 році зволікали із запуском заводів через бюрократію. Запустити підприємства вдалося тільки у квітні, а подекуди – у травні. Як би там не було, але цей завод зробив 130 одиниць бронетехніки. У Шепетівці, це артилерійський завод, зробив 431 одиницю техніки. Все запрацювало і ми навіть не могли припустити, що сьогодні опустимося до такого низького рівня… У бюджет нинішнього року ми змогли закласти навіть трохи більше, ніж у бюджет минулого року, але більшість цих коштів пішло на зарплату військових… Не буде бронетехніки на фронті – там ніхто не вистоїть. Зараз набагато збільшилася кількість загиблих на фронті. Чому? Це використання нових розробок російськими військами, зокрема лазерних маркерів, коли група наводчиків лазарем позначає цілі і міна вже летить у цю ціль… Така сама зброя вже давно розроблена в нас, але не поставлена на озброєння», – розповіла народний депутат, член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Тетяна Чорновол.

Оксана ДУДАР

Джерело: http://dyvys.info/

 • DmytroShevchenko

  Т.е. сначала обдозорились, а теперь "мало заказов ((" ??

  • Arni Bosh

   обдозорились? то тобі сікєльов розповів? чи пан гладковський із рнбо, а за сумісництвом головний власник "богдану"? знав би ти з якими бочинами проштовхують "Гюрзу-М" та "Тритона" (шоколадна лєнкузня), "барса-8" і "барса-6" (напівшоколадний "богдан"), які взагалі запустити не можуть через перенаввантаження на ходову та інші "кустарні" хвороби від виробника ширпотребу. але то все проблєми індійців... УСІ ЗАМОВЛЕННЯ будуть у гімновиробників, а усі інші будуть заляпані гімном. і, як правило, абсолютно безпідставно, бо в нинішній УКРАЇНІ війна - це, перш за все, прибудковий бізнес нової "сім'ї"

   • DmytroShevchenko

    Тобто з Дозором все файно? То чого ж на інші машини перестрибуєте? Може ще про Практику?
    Так що там з сотнями Дозорів??
    Чи може ЛБТЗ як і вся інша держоборонка в СРАЦІ?
    Ну тоді давайте про КАНХВЕТИ...

    • Arni Bosh

     оборонка буде в сраці, поки на неї будуть виділяти 6% від потреби...
     а з дозором, на жаль, не все файно...
     бо файно сьогодні може бути тільки на шоколадних фабриках
     тільки скажу по секрету - переважна більшість тих "проблеми" з дозором (як і з кразами та іншими нешоколадними виробами) - тупа заказуха - втонув, тріснув, пластмаска не такої форми, двигун не той (не кацапський, як в проектно-конструкторській документації, а німецький) та й взагалі - половина деталей не та, бо в ПКД вони на 50% - кацапські, а ви там у себе в бандерштаті тулите гейропейські чи власного виробництва - ніпарядак! можно даже сказать - бардак!
     до речі, проблеми бувають з усіма і з кожним, але одні замовчують, а інші роздувають.

     • DmytroShevchenko

      Скільки не виділяй, вона все одно там буде. Я інженер, і попрацював як на держпідприємствах так і на приватних. І Ви мені не доведете, що держпідприємства можуть ефективно конкурувати з приватними.
      Щодо Дозора - часу на його доведення витратили набагато більше, чим це зробила би якась приватна фірма. І рішення КБ Морозова тут ні до чого. Це просто болячка держпідприємств.
      Для порівняння поцікавтесь швидкістю змін в конструкції Козаків.
      А тулити всюди "шоколад" - це просто хвороба якась.

     • Arni Bosh

      повторюсь ще раз, бо поміж лузги не розгледіли зернят....
      1. проблеми є у всіх і майже завжди: і в дозорах, і в кразах, і в "богданівско-ленкузнівських" творіннях. і завдання виробників дослухатись до порад та своєчасно усувати недоліки.
      2. дозори зокрема звинувачували у невідповідності комплектування згідно з ПКД і це у той час, коли начиння довелось міняти через наявність в конструкції деталей кацапських поставщиків, які замінювати ледь не з колін (але закидати, що двигло стоїть не кацапське, як у замовленні 10 річної давнини, а сучасне - німецьке - це вершина абсурду!).
      3. ХКБМ не відмовлялось вносити зміни, а якраз і працювало над цим, після чого має бути, "як книжка пише"
      але проблему саме навколо дозора роздмухали навмисно, щоби прибрати конкурента, хоча в інших тарандайках їх не менше.
      і не варто закривати очі і вдавати, що все "пучком", коли дехто намагається робити бізнес на війні і затикати усі дірки своїми творіннями - у даному випадку шоколадними і напівшоколадними. це не хвороба, а правда, якою б вона гіркою не здавалась. просто треба називати речі своїми іменами.
      до речі, про "нечистоплотність" у конкурентній боротьбі краза з білорусько-кацапським шоколадним богданом-мазом тут теж вже розповідали.... якісь дивні співпадіння, не здається? і всюди замішані одні й ті ж дійові особи
      на цьому фоні виникає єдиний вихід із ситуації - "подарувати" (принаймні, тимчасово:-) ) усі без винятку оборонні держпідприємства одній відомій особі, можливо тоді поменшає тупої конкуренції, натомість буде конструктивна співпраця, усі заводи одразу запрацюють, а ми будемо у шоколаді)))
      жарт, звичайно

     • DmytroShevchenko

      1. Безперечно, проблеми є у всіх.
      2,3. Якщо у нас військові намагаються жити радянським способом життєвого циклу виробів, то так і буде.

      Усе інше у Вашому коментарі - пошук "шоколаду". Вибачте, але це не конструктивно. І не цікаво про це щось писати/сперечатися. Для мене все очевидно, і з Вашою точкою зору не співпадає. Хто хоче побачити - бачить. Оплоти/Булати Порошенко теж буде виробляти? А це той самий ХКБМ. Ті самі державні важкі машинобудівні підприємства. Тей самий клятий Укроборонпром. То болото. Нічого там не буде. Просруть все. Як з БТРами іракськими. Як з Оплотами тайськими.
      А про КрАЗ... шкода їх, але якість там справді лайно.
      Вихід у приватній оборонці. Танкоремонтних у нас вистачає. Парочку можна і продати - нехай конкурують між собою.

    • Artan Petrov

     Уважаемый! В машиностроении от постановки на производство до реального избавления от "детских" болезней проходит несколько лет. Для примера, и танк Т-34 и танк Т-64 ставились на вооружении "сырыми" и их доводили очень и очень долго. Т-34 через два года вообще хотели снять с вооружения, а движок Т-64 5-ТД вообще, по большому счету не пошел, пока его не модернизировали до 5-ТДФ. Поэтому "Дозор" на не профильном (ремонтном ) предприятии за 2 года просто не мог родиться сразу же идеальным. У БТР-4 уже 900 (!) доработок и никто по этому поводу не паникует. Доведут "Дозор", когда ПАПа и компания вытащат с бюджета на "Гюрзы", "Тритоны", Барсы, Шмарсы и т.д. все, что можно, а потом кинут с барского плеча копейки.

     • DmytroShevchenko

      :) Спасибо за информацию. Но я сам работаю в машиностроении и владею ею.
      И мой комментарий был о том, что они не справились. Пока.
      Вот когда начнут справляться, вот тогда пусть рассказывают о том, что им не додают заказов.
      Именно об этом я и писал.
      И при чем тут шоколад, барс и тритон - хз, пишите об этом бреде сами.
      А про Гюрзу, вообще смех. Какую ни сделали, а сделали. Посмотрим как гос. верфи будут строить. Особенно учитывая то, что 25 лет ни**ра не строили, и кто там остался работать вообще непонятно.

   • Anton Gradsky

    Зле, якщо так.

  • Alexander_g

   правильно людина каже дозор зарізали через високий рівень шуму в салоні !!!!!!!! та вони в тролейбусах богдан не їздилина задній площадці в районі двигуна що вони можуть знати про шум, а зарізали щоб впарити барсіки які вже 8 реінкарнацій пройшли і виробляються з іноземних комплектуючих великовузловою зборкою як і мази через які похєріли кразівські замовлення все аби заробив подельнік цинічного харанта брат власник по офшорам та зам голови РНБО за сумісництвом (став ним невдовзі після обрання цінічного харанта)

   • Anton Gradsky

    Тендери, конкурси і обговорення спеціалістів мали б помогти.

 • Владимир Филиппов

  Та нє,то всьо "юлькавкрала"

 • Anton Gradsky

  Або недобросовісна конкуренція(замовлень тупо не дають), або спеціалізація заважає(завод не прогинається під сучасні потреби). Мабуть, більше перше.

 • Valero

  Название говорит о войне... О какой войне идет речь??? В стране - АТО.
  А если в стране - война, то почему не объявленно военнное положение и не назван враг с которым надо сражаться? Просто те кто у власти - набивают свой карман а народ нищает.

Top
Рейтинг@Mail.ru Система Orphus