Чим воює Україна. Середній вік техніки сорок років і вище — експерт | MILITARY NAVIGATOR
383968421

Чим воює Україна. Середній вік техніки сорок років і вище — експерт

Вся військова техніка в українській армії виготовлена в 1970-1980 роках минулого століття, а нові зразки зібрані у кількості, достатній тільки для парадних розрахунків, констатує військовий експерт Олег Жданов.

За час існування незалежної України держава закупила нові зразки військової техніки в кількості, достатній тільки для участі в парадах, а середній вік всієї техніки Збройних сил становить не менше 40 років, заявив військовий експерт Олег Жданов на прес-конференції в Києві.20140320110110

"Середній вік військової техніки — це 40 плюс. Це все, що є сьогодні в Збройних силах. За час незалежності ми створили кілька "парадних розрахунків — батальйон "Оплотів", батальйон "Булатів" на всі Збройні сили. Є рота нових БТР-ів. Був взвод "Дозорів", але вони виявилися бракованими і їх повернули назад. Все інше має середній рік випуску — 1970-1980 роки", - заявив Жданов.maxresdefault

За його словами, військова техніка після зберігання на складі потребує, як мінімум, капітального ремонту з заміною всіх гумотехнічних виробів, рідин і т. д.

"У 2014 році з початком активних бойових дій ми розгортали 14  бригад, їх потрібно було комплектувати. Коли пробували комплектувати зі складів, то вихід машин з баз зберігання був нульовий. На сьогоднішній день "Укроборонпром" не пропонує нічого з гостро необхідних зразків техніки, а пропонує абсолютно непотрібне", - додав експерт.

В якості прикладу він навів ситуацію з мінометом "Молот" виробництва ПАТ "Завод "Маяк".

"Є достославный "Молот" — точна копія полкового міномета ПМ-120 зразку 1938 року. Це прекрасне озброєнням, що зарекомендувало себе в боях багатьох воєн. На сьогоднішній день  Збройні сили повністю укомплектовані такими мінометами, а на складах близько 30% запасу. Питання, навіщо створювати новий? Тому що потрібно витратити гроші, які виділені бюджетом на розробку нового озброєння. При цьому, в Україні відсутні технології виробництва артилерійських стволів, те, що робить міномет — мінометом, гармату — гарматою, а так — танком, також немає технології виробництва сталі для виробництва артилерійських стволів", — зазначив Жданов.

У той же час, експерт констатував, що багато країн світу, виробляючи озброєння, відмовляють собі в можливості його закупівлі для потреб власної армії.

"Завжди виходять з розумної достатності: закуповують озброєння в тій комплектації, що дозволяє виконувати поставлені завдання", - додав він.

Джерело: http://rian.com.ua/view/

 • Jekky

  Где этот эсперт увидел батальон Оплотов? И почему он в упор не видит сотню с лишним новых БТР? Рота БТР - это 10 штук. Когда идет такое явное манипулирование на старте - дальше читать не стоит. Хотя вопрос поднят акутальный.

  • Ala Alie

   @И почему он в упор не видит сотню с лишним новых БТР? @ - а они уже поступили в войска? Или только должны быть изготовлены/приняты к концу года?
   @Рота БТР - это 10 шт@ - он сказал про те БТР-4, что были в нацгвардии на 2014-2015й год.

 • Andriy Shinko

  иксперд

 • Андрей Шевченко

  Бред сивой кобылы (с)
  Нашли откуда статьи брать....с РИА новости (РусЪкое иформа агенство).
  Иксперд не знает что у нас делают стволы? Иксперд вообще не в курсе,что миноВметов практически не осталось,а у тех что есть - износ практически 90%. Дозоры вернули на завод.....позоры преследуют солдат...а сам иксперд - дегенерат.
  Зачем публиковать это низкосортное Г?

  • Ala Alie

   "Иксперд не знает что у нас делают стволы?" - заготовка для артиллерийских стволов крупного калибра в настоящее время на заводах Украины не производится/не катается. В частности, для танковых пушек в Харькове используются стволы, взятые с площадок хранения бронетехники. Их "восстанавливают" и ставят на ремонтируемые и "новые" танки.

 • shadynestor

  Наскільки я знаю Дозори відправили на фронт в 45 одшбр, а не на завод. Походу експерд совсєм не експерт.

Top
Рейтинг@Mail.ru Система Orphus