Чи готові до зими ЗСУ? | MILITARY NAVIGATOR
зима 2

Чи готові до зими ЗСУ?

На засіданні комітету з питань національної безпеки і оборони нарешті представники ГШ та МО відзвітували за підготовку ЗСУ до зими. Яка по факту вже тиждень як є. Розгляд цих важливих питань з різних причин відкладали два рази.зима 1Як виявилось із забезпеченням вугілля армія проблем не має, на наступні 80 днів мінімум. Готовність приміщень до зими в яких розміщується особовий склад - 95 %. Мова йде і про бліндажі, і про пристосування військових у місцевих будівлях, також про фонди в яких розміщуються частини. У 2016 році на це передбачили 16, 4 млн грн. з яких використано вже 15, 6 млн.. Щодо забезпечення особового складу засобами обігріву, то вони забезпечені на 100%. Навіть створені запаси - є спеціальний склад у місті Слав'янськ.
зимаЩодо укомплектованості технічними засобами для приготування їж в польових умовах, згідно звіту ГШ військові забезпечені на 100%, харчування організовано в базових таборах малолітражними кухнями. В окремих випадках, за умови неможливості приготування їжі, вона доставляється в термосі. Приготування їжі здійснюється на більш ніж 500 пунктах харчування. Одноразовим посудом особовий склад забезпечений включно до лютого 2017 року.

Щодо забезпечення особового складу додатковим приладдям для приготування гарячої їжі, в ГШ розробили комплект з використанням паяльної лампи. На сьогоднішній день майже тисяча таких комплектів вже видана. Вони зроблені за зразками наших талановитих винахідників в полях. Ми не нав'язуємо солдатам користуватись саме ними, просто пропонуємо на вибір. У більшості закуплені і використовуюються газові примуси. Такими засобами ГШ обіцяє забезпечити всі підрозділи в першій декаді грудня.

Ситуація із укомплектуванням зимовими речами складніша. Та за словами представників МО її не можна вважати критичною. На сьогоднішній день, забезпеченість військових частин і підрозділів в зоні АТО становить 82%. Шапки феска забезпечення - 100%, Зимові шапки - 59%, Куртка польова утеплена - 100%, потребують зміни 6000 комплектів. Штани польові утеплені - 100%, потребують заміни 3500 комплектів. Нещодавно у нас в переліку потреб з'явилась Куртка утеплювач фліс, це новий зразок, їх ще немає, потреба становить понад 30 000 для особового складу, який виконує завдання в зоні АТО, поставки мають відбутись до кінця листопада-першої декади грудня. Білизна тепла - 44%, не вистачає 18 000 комплектів, шкарпетки зимові, рукавички трикотажні - 100%. Забезпечення окремими комплектами речового майна сформовано поетапно, а саме до 25 листопада забезпечимо на 100 % шапками, куртками та штанями польовими теплими, білизною теплою, куртками флісовими до 9 грудня. Одним із проблемних питань щодо забезпечення речовим майном є те, що не можуть вчасно доставити речове майно відповідно до зазначених термінів у договорах.

Під час засідання комітету Голова Сергій Пашинський наголосив, що така ситуація ще й тому, що Міністерство оборони в процесі закупівель змінює технічні умови. "Ви даєте умови, легка промисловість під ці умови напрацьовує потрібний обсяг, запускає виробництво, починає поставки і тут МО змінює технічне завдання. Тому сьогодні маємо недоукомплектування приблизно 50 000 утеплених курток".

У відповідь заступник МО генерал - полковник Олександр Дублян запевнив, що жодних змін не відбувалось - "Міністром оборони була сформована нарада з виробниками і керівниками структурних підрозділів МО та генштабу, де була поставлена задача не змінювати техумови до кінця року. На листопад-грудень місяць відпрацювати ті зауваження, які були під час носки того чи іншого речового майна і спільно з виробниками ці умови змінювати тільки уже в план закупки на наступний рік. Техумови, які були виготовлені на зимові куртки і штани вони не змінювались і по ним були проведені закупівля в серпні місяці 2016 року. Якщо Ви маєте іншу інформацію, готовий її переіврити і вжити відповідних заходів".

До постачальників, які не дотримуються договірних забов'язань і затримуюються з доставкою майна будуть застосовувати штрафні санкції. Після доставки необхідного майна будуть розпочаті претензійно-позивні роботи. Чи будуть такі "горе - постачальники" допущені до тендерних процедур на наступний рік - невідомо. МО запропонувало створити чорний список таких виробників.

Щодо умов прийняття готової продукції. Представник МО роз'яснив, що відбулось скорочення інструкції, по деяких напрямках з 60 пунктів до 20 чи 10. Умови прийому прописані в технічних умовах в заключних договорах, а також інструкції, яка є однаковою для всіх виробників.

Народний депутат Тетяна Чорновіл, зазначила, що новосторрена структура МО Центр розвитку армії функціонує із величезним переліком корупційних ризиків. Бо в одних руках зосереджений весь перелік повноважень необхідних для закупівлі - "розробка технічних умов, так і формування ціни, і експертиза відповідності технічним умовам еталона-зразка і прийом готової продукції. Таке зосередження повноважень дає великі корупційні ризики. Зокрема формування технічних умов з окремим переможцем, а також прийом тільки після отримання хабара." Заступник МО Олександр Дублян попросив всю інформацію про можливі хабарі передати в правоохоронні органи. Також додав: "Я не бачу в цьому зосередження повноважень в одних руках,оскільки центр гроші не платить, договори не заключає. Цим займається департамент закупівлі та постачання".

Всі процедури, заключення договорів для закупівлі зимової форми, були завершені в 10-х числах серпня. Через затримку доставки МО ще не сплатило всі відповідні рахунки. Під час підготовки були випадки виявлення неякісного майна. Приклад, із закупівлею палатки, в них було виявлено ряд недоліків, була проведена нарада з виробником, вказано на всі недоліки і протягом тижня майно, з виправленнями, пішло до збройних сил. Загалом МО і ГШ обіцяє максимально оперативно усунути всю нестачу і недоліки.

Автор:  Анна Коваленко, – український громадський активіст, журналіст, сотник 39-ої жіночої сотні Самооборони Майдану, колишній радник трьох міністрів оборони України та міністра інформаційної політики України, координатор "Антикорупційоного руху"

Джерело:http://censor.net.ua/b4320

Top
Рейтинг@Mail.ru Система Orphus