Черговий «удар в спину»: США більше не будуть купувати російські вертольоти для Афганістану | MILITARY NAVIGATOR
Afghan National Air Corps MI-17 helicopters take off in a formation practice for the aerial parade in the upcoming Afghan National Day in Kabul. Air Force mentors assigned to Defense Reform Directorate Air Division under Combined Security Transition Command - Afghanistan provide guidance to soldiers with the Maintenance Operations Group for the ANAC. (U.S. Air Force photo/Tech. Sgt. Cecilio M. Ricardo Jr.)

Черговий «удар в спину»: США більше не будуть купувати російські вертольоти для Афганістану

Міністерство оборони США повідомило Конгрес, що планує припинити закупівлю російських вертольотів Mi17 для Афганістану, натомість купуватиме вертольоти американського виробництва.FGrWqRhL-580

Таке рішення оприлюднив сенатор Кріс Мерфі.

«Я ніколи не зможу зрозуміти, чому уряд США відсилає гроші платників податків в Росію за вертольоти для Афганістану, в той час як Росія підтримала режим Асада в Сирії і вторгнення на схід України. Якщо Пентагон купує вертольоти, то вони мають бути зроблені в Америці», – наводить його слова Радіо Свобода.

У Пентагоні повідомили, що будуть купувати Sikorsky Black Hawk - вертольоти, які роблять в штаті Коннектикут.блек

«В умовах спроб Росії підірвати наші цілі зовнішньої політики на Близькому Сході і її тривалої агресії в Україні, настав час, щоб Сполучені Штати припинити свою залежність від російського виробництва вертольотів для операцій в Афганістані», – сказала член Палати представників США Роза Делауро, додавши, що треба приділяти першочергову увагу американським виробникам і працівникам.

Санкції Заходу щодо Росії через її агресію в Україні не перешкоджали доставці російських вертольотів і їх комплектуючих до Афганістану протягом останніх двох років, зазначає Радіо Свобода.

У 2011 році Пентагон уклав з «Рособоронекспортом» контракт на суму близько мільярда доларів на поставку збройним силам Афганістану партії вертольотів Мі-17. Один гелікоптер коштує $19 млн, самому Афганістану такі закупівлі не по кишені.

Американські військові виробники стали нарікати, що Пентагон віддає Росії контракти, які могли б укласти з американськими компаніями. Пентагон мотивував своє рішення тим фактом, що вертольоти російського виробництва дешевші і, що важливо, вже експлуатуються в Афганістані, а це означає, що афганським льотчикам, технікам та іншому персоналу не доведеться освоювати абсолютно нову для них техніку.

 

Джерело: http://www.ukrinform.ua/rubric-abroad/

Top
Рейтинг@Mail.ru Система Orphus