Чергова партія танків «Оплот» прибула до Таїланду | MILITARY NAVIGATOR
oplot-m-1-total-2

Чергова партія танків "Оплот" прибула до Таїланду

Контракт з Таїландом на поставку 49 танків "Оплот" був підписаний в 2011 році, загальна вартість - близько 250 млн дол. Державний концерн "Укроборонпром", що об'єднує головні оборонні підприємства країни, здійснив поставку четвертої партії танків "Оплот" до Таїланду за контрактом, підписаним у 2011 році.

Про це повідомили в прес-службі концерну.ОПЛ ОП1 ОП2 ОП4 Згідно з отриманою інформацією, обсяг відвантаженої партії становив 5 одиниць. На початку липня на харківському "Заводі ім. Малишева" повідомили про завершення виробництва третьої партії танків "Оплот" і початок виробництва четвертої.

Танки були виготовлені у виконання контракту № USE-18.2-356-D/K-11 вартістю понад 240 млн дол, підписаного ДК "Укрспецекспорт" 1 вересня 2011 року на постачання армії Таїланду 49 нових танків БМ "Оплот-Т" і двох броньованих ремонтно-евакуаційних машин БРЕМ-84 "Атлет" на їх базі, з терміном виконання контракту до кінця 2014 року. Таїланд виступив фактично стартовим замовником на танки БМ "Оплот" розробки ДП "Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені А. А. Морозова", що представляють собою подальший розвиток сімейства танків Т-80У/УД. Згідно з договором комісії від 7 грудня 2011 року, сума винагороди, належна виробнику танків - харківському ДП «Завод ім. В. А. Малишева» за виконання контракту, склав 156 млн дол.

Узгоджений графік відвантаження БМ «Оплот-Т» за контрактом був наступним: грудень 2012 року - п'ять машин, серпень 2013 року – 15 машин, грудень 2013 року – 15 машин, серпень 2014 року – 14 машин.

В цілому постачання танків "Оплот" за контрактом з Таїландом здійснюються з систематичними порушеннями узгоджених між країнами графіків.

Виконання контракту «Завод імені В. А. Малишева» розпочав у квітні 2012 року і підприємство зіткнулося зі значними труднощами при поновленні танкового виробництва після більш ніж десятирічної перерви. За умовами контракту, перші п'ять танків повинні були бути здані замовнику ще в грудні 2012 року, потім терміном здачі тайській стороні перших п'яти танків називався травень 2013 року.

Реально перші п'ять танків "Оплот-Т", виготовлені за даним контрактом, були продемонстровані в Харкові 15 жовтня 2013 року, відправлені в Таїланд із задекларованою митною вартістю 4,45 млн дол. кожен 20 грудня 2013 року та доставлені морським шляхом в Таїланд 4 лютого 2014 року.

Друга партія з п'яти танків "Оплот-Т" була виготовлена «Заводом імені В. А. Малишева» до початку 2015 року і доставлена в Таїланд 31 травня 2015 року.

Третя партія з п'яти (спочатку помилково повідомлялося про десять) танків "Оплот-Т" була завершена виготовленням з кінця 2015 по квітень 2016 року і доставлена в Таїланд 21 травня 2016 року.

На початку серпня 2016 року заступник генерального директора ДК «Укроборонпром» Денис Гурак заявив, що «до середини наступного 2017 року ми завершимо поставки «Оплотів» за цим контрактом», що, однак у світлі темпів виробництва і поставок 2016 року виглядає сумнівним.

В грудні 2015 року в іноземних ЗМІ з'явилася інформація про намір таїландської влади через зрив строків поставок замінити український танк на аналогічні примірники з Росії і Китаю. Представники «Укроборонпрому» назвали інформацію помилковою і проплаченою конкурентами. На початку року гендиректор "Укроборонпрому" Роман Романов повідомив, що відправка третьої партії танків "Оплот" за контрактом з Таїландом відкладена "на найближчий час". Але повідомлення про завершення виробництва цієї партії з'явилося тільки в червні.Òàíê Îïëîò íà òåððèòîðèè ÃÏ Контракт з Таїландом на поставку 49 танків "Оплот" був підписаний в 2011 році, загальна вартість - близько 250 млн дол. Керівництво "Укроборонпрому" неодноразово заявляло про складності виробництва танків "Оплот" і залучило для виробництва приватні підприємства.

Джерело: http://economics.unian.ua/industry/

 • Олег Рабий

  позор!за три роки ні одного оплота для всу не купили....

  • Гость

   нафига? или просто хочется покричать "зрада"?

  • Killerman666

   Я вам скажу так, танки звісно добре, проте в нас погано з флотом,і ракетами, до речі на ракети потрібно нажимати побільше,і на радари.Тому що танк по суті банка,яку що ракета, що літак тими ж ракетами можуть просто знести... У нас совковська система,і ніхто нажаль цю систему так і не реформує.

  • Jekky

   Навiщо? Аби тiльки душу грiло? Резону в цьому нема. На тайському контрактi вiдновлять серiйне виробництво i тодi вже й черга до нас дiйде. Це ручна збiрка, а не конвейр. Жодного фахiвця, нiякоi iнфраструктури. Ми коли з 64 на 80 ку перходили то рiк перенавчалися i технарi i екiпажi. А там тiльки ходова рiзна, як для екiпажу. А для технаря - усе нове.

  • Олег Смородин

   Булат или Т-64Е предпочтительней, поскольку дешевле при незначительном ухудшении параметров по сравнению с Оплотом. Даже если оригинальную Т-64Б в современную ДЗ переодеть и тепловизор в СУО интегрировать, она будет превосходить основной российский Т-72Б3.

Система Orphus