Авантюри Путіна і подвійні стандарти німецького бізнесу | MILITARY NAVIGATOR
voennyiy-KAMAZ

Авантюри Путіна і подвійні стандарти німецького бізнесу

Два роки тому канцлеру Ангелі Меркель коштувало великих зусиль змусити німецький бізнес змиритися з політичним рішенням про участь Німеччини в санкціях проти Росії.

Росія дійсно була для Німеччини на порядок більш важливим торгівельним партнером, ніж Україна. Загальний обсяг торгового обороту між ФРН і РФ сягав до початку 2014 року майже 80 млрд. дол. Німецький бізнес перестав опиратися, коли впали ціни на нафту й підкосили і російський рубль, і купівельну спроможність клієнтів в РФ.

Промисловці Німеччини зрозуміли, що на російському ринку настав об'єктивна криза, і за Росію не варто чіплятися. Тим більше, коли євро, що впав, різко розігрів інтерес до німецьких товарів на глобальному ринку. При загальному обсязі німецького експорту більше 1 трильйона доларів скорочення поставок у Росію на десятки мільярдів не псувало загальну ситуацію.

У свою чергу, російська сторона навпаки відчуває дію санкцій -продовжує критично залежати від західних технологій і комплектуючих в тому числі німецьких, на тлі проваленого і завідомо нездійсненного плану горезвісного імпортозаміщення, ініційованого Кремлем перед обличчям тотальної заборони на постачання до РФ продукції військового і подвійного призначення.

Російська оборонна сфера катастрофічно постраждала в результаті військово-торгового ембарго, що є частиною великих економічних санкцій, введених Заходом у відповідь на агресію Москви проти України, і веде пошук шляхів, щоб їх обійти за будь-яку ціну.

Однак є німецькі компанії, які, незважаючи на вищевказані обмеження, продовжують співпрацювати зі стратегічними підприємствами російського ВПК. Наприклад, компанія Daimler, з якою КАМАЗ (входить у ДК «Ростех») розвиває різнопланове співробітництво — аж до початку в березні 2016 року будівництва в Набережних Челнах (Татарстан) заводу зі спільного виробництва кабін.7e8e02429b99329a4804d9b6807ee1dd

5594__x_mercedeskamaz-1Як заявив на відкритті будівництва генеральний директор "КАМАЗ" Сергій Когогін: «Створення СП з виробництва кабін з Daimler стане черговим кроком у розширенні співпраці з німецьким концерном. КАМАЗ реалізує стратегію ГК «Ростех» залучення «розумного» капіталу, що дозволяє придбати необхідні компетенції і отримати доступ до нових ринків і забезпечити додаткове фінансування».

При цьому слід зазначити, що російська стратегічна корпорація КАМАЗ та інші військові виробники є особливим випадком у загальній політиці Володимира Путіна.

У найбільш благополучні роки високих нафтових цін і великої кількості фінансових ресурсів у РФ Володимир Путін поставив завдання модернізації російської армії і військової промисловості. Виконувати програму повинен був міністр оборони Анатолій Сердюков, який затіяв масштабні військові реформи, частина з яких була реалізована. Але в основному вся діяльність супроводжувалася суцільним шлейфом корупційних скандалів і в підсумку закінчилася відставкою Сердюкова.maxresdefault

Однак при цьому повністю раціональним і здоровим було розуміння безнадійного відставання російських військових технологій від Заходу, і необхідність прямих ін'єкцій західних ноу-хау, технологій або промислових партій готової продукції в часю і оборонну промисловість. Точно так само, як це мало місце в радянський період в 20-30-х роках, коли більшовики скуповували будь-які доступні продукти, зразки і документацію. Особливо тісною була співпраця з Німеччиною як у часи Веймарської республіки, так навіть і при Гітлері.

Не стали винятком і часи Путіна. На відміну від радянського керівництва, президенти і чиновники нової Росії без зайвих церемоній пересіли на німецькі представницькі машини. Так само Путін хотів, щоб російська армія і промисловість отримала в своє розпорядження останні зразки німецької військової техніки і технології, включаючи центри підготовки військ, які повинні були бути побудовані на всі 100% німецькими підрядниками під ключ.

Однак кримська авантюра Путіна, а потім і військова агресія на українському Донбасі, поставили хрест на програмі імпорту військових технологій із Заходу в тому числі і з Німеччини внаслідок введення західних санкцій. Але компанія Daimler разом із КАМАЗ, який є головним постачальників військових вантажних автомобілів в Росії і на міжнародний ринок, наполегливо плекають знайти лазівку в санкційних процедурах.

Очевидно, що в Daimler вважають, що вантажівки – найбезпечніша річ у путінському арсеналі. Вантажівки адже не стріляють, не підривають і не вбивають. Тому не буде нічого страшного, якщо така продукція буде потрапляти в путінську армію.

Напевно, в Daimler не беруть до уваги той факт, що бомби і снаряди, які вбивають мирне населення в Сирії і на Донбасі, а до цього в Грузії, підвозяться і підвозились саме на вантажівках КАМАЗ. І ці машини є основою тактичної військової логістики російської армії, без якої ведення бойових дій взагалі неможливо, в тому числі і можлива агресія РФ проти самого НАТО в Прибалтиці.

Особливо болісно на російські військові КАМАЗи реагують зараз в Україні та Сирії, де ці вантажівки везуть тільки смерть. Незважаючи на підписані мирні домовленості в Мінську, російське військове керівництво продовжує використовувати сотні КАМАЗів, маскуючи їх під гуманітарні конвої, для перевезення зброї та боєприпасів в Україну для підрозділів сепаратистів і регулярних військ російської армії, які там присутні в замаскованому вигляді.Image_7 BvsIqK7IEAAwNU6 68396886

А ось присутність російської військової техніки в Сирії, вже безпосередньо впливає на загрози безпеці в самій Німеччині. Підтримка Росією агонізуючого режиму Башара Асада, який продовжує затяжну війну проти свого народу, мільйон з якого вже перебрався в Європу і у саму Німеччину, здійснюється, в тому числі і продукцією заводу КАМАЗ.26aedd4dc0bcbb13705bbd196b39ca951412021535 rossiyskaya-tehnika-edet-v-Ukrainu 1445409465-4139-voennyiy-rf

Тому спроби Daimler налагодити постачання своїх технологій в російську армію не тільки аморальні, а й опосередковано несуть загрозу всередині самої Європи і Німеччини зокрема, куди режими Путіна і Асада разом з потоком біженців і направив своїх терористів.

При цьому ще недавно безтурботна і мирна Європа вже витрачає мільярди євро в місяць на подолання ініційованої ззовні міграційної кризи і різко зростаючої терористичної загрози (теракти у Франції, Бельгії та Німеччині), які Москва, у свою чергу, використовує в своїх інтересах.

Кремль вже не приховує, що намагається вийти з групи країн-ізгоїв і повернутися в клуб цивілізованих держав. При цьому Москва намагається «обнулити» допущені помилки і забезпечити повернення до цивілізації через «примус до миру» — «гібридну війну», фронт якої після Грузії в 2008 і України в 2014 вже відкрито в Європі.

Крім того, фактор біженців і терактів в Європі активно використовується Кремлем для підриву позицій лідерів у провідних країнах ЄС (Німеччини та Франції) з подальшим прицілом на їх зміну на більш лояльних до Москви.

Автор: Сергій Расков

Джерело: http://hvylya.net/analytics/geopolitics/avantyuryi-putina-i-dvoynyie-standartyi-nemetskogo-biznesa.html

Top
Рейтинг@Mail.ru Система Orphus