1 вересня — початок Другої світової війни | MILITARY NAVIGATOR
95813

1 вересня - початок Другої світової війни

1 вересня 1939 року нацистська Німеччина напала на Польщу.

Початок Другої світової війни 1939-1945 років – одного з найбільших збройних конфліктів в історії.

Тоді на територію Польщі увійшло майже півтора мільйона німецьких солдат. Вторгнення відбувалося вздовж майже усього кордону за активної підтримки авіації та артилерії.

PUBLIC NAZI As Herr Hitler handed a note on the Locarno Treaty to the Ambassadors of the countries which signed the pact, news was received that German troops had marched into the demilitarised Rhineland zone. pic shows marching Nazi troops.

Як відомо, нацистська експансія в Європі розпочалася раніше – у 1938 році Гітлер анексував Судети, Австрію, потім, у березні 1939 остаточно окупував Чехословаччину.

Світова спільнота мовчки спостерігала за агресивними діями Гітлера, лише час від часу висловлюючи «глибоку стурбованість». Але після вторгнення на територію Польщі політичні лідери деяких європейських країн змушені були об’єднати зусилля задля протистояння Гітлеру – 3 вересня Британія і Франція оголосили Німеччині війну.image003

Тим часом, 17 вересня радянські війська розпочали окупацію Польщі зі сходу – згідно з секретним протоколом до Пакту про ненапад, підписаного у Москві 23 серпня Молотовим і Ріббентропом.02

Вже 23 вересня 1939-го, у Бресті відбувся спільний нацистсько-радянський військовий парад.

За шість років Другої світової війни загинуло понад 50 мільйонів людей (як цивільних так і військових). У ній брала участь 61 країна світу (80% населення Землі). Воєнні дії відбувалися на територіях 40 країн.

Україна була безпосереднім полем бою, зазнала величезних матеріальних та людських втрат.at892590899

Загальні демографічні втрати України – включно з убитими, жертвами концтаборів, депортованими, евакуйованими й тими, що рушили у вигнання разом із відступаючими нацистами, - становлять не менше 14 млн. чоловік.

Джерело: http://www.ukrinform.ua/rubric-society/

Top
Рейтинг@Mail.ru Система Orphus